Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bardejovu extraliga napokon tesne unikla

Ladislav Kovalský. Prezident bardejovského klubu. (Autor: Marián Šoth)
Sportnet|Publikované 1. apr 2013 o 22:00

Prvoligoví hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov môžu byť s tohtoročnou majstrovskou sezónou spokojní.

Po minuloročnom víťazstve v baráži nad Piešťanami sa opäť tešili z prvoligovej trofeje, hoci v boji o extraligu s Martinom napokon prehrali po veľkej bitke tesne 3:4 na zápasy.

BARDEJOV. Tento rok už baráž nebola len o účasti, ale aj o postupe do extraligy. Bardejov nie je farmou Košíc a v prípade výhry sa mohol zaradiť medzi našu hokejovú elitu. Nakoniec mu to tesne uniklo po sedemzápasovej sérii s Martinom.

Prezident Bemaco HC 46 Ladislav Kovalský je spokojný, že mužstvo zohralo kvalitnú súťaž.

„Určite sme sa nehanbili za výkonnosť a stále sme verili, že sa nám podarí obhájiť titul z minulého ročníka. Toto bol cieľ. Nemali sme síce najlepší štart do súťaže, no bol by som zlým prezidentom klubu, keby som neveril hráčom, realizačnému tímu a trénerom. Nie vždy vyhráva lepší. Je veľa zápasov, ktoré sme prehrali ako lepší tím. Nemali sme kúsok športového šťastia. Kvalita sa prejavila, ukázali sme veľký kus srdiečka.”

Šéf klubu je presvedčený, že výkonnosť mužstva išla hore aj zásluhou trénerskej dvojice.

„Tak, ako sa hovorí, že brankár je polovica mužstva, tak podľa mňa druhá polovica sú tréneri. Anton Tomko a jeho asistent Ján Vodila dokázali poskladať kvalitných hráčov. My sme nikdy nehrali na hviezdy, my sme tím a to sa ukázalo ako podstatné. Je to súhra všetkých, aj divákov. To je náš tím a to nás posunulo do baráže.”

Hokejový Bardejov

Na šiesty barážový zápas s Martinom sa prišli na bardejovský štadión pozrieť redaktori s kamerami šiestich televízii, nechýbali spravodajcovia ďalších médií, fotografi.

Informácie z hokejového Bardejova sú viac ako dobrou reklamou pre mesto a región a čo je najdôležitejšie, vo finálových zápasoch v aréne bolo menej sedačiek pre divákov, desiatky sa po vypredaní vstupeniek dnu nedostali.

Šéf Bemaco HC 46 Bardejov to vidí takto: „To je presne dôvod, prečo robíme hokej. My chceme vyhrávať.”


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.