Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bardejovskí hokejisti v play–off s Topoľčanmi

Sportnet|Publikované 6. feb 2013 o 23:00

Záverečným 44. kolom skončila základná časť našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Bemaco HC 46 Bardejov skončil na druhom mieste.

Záverečným 44. kolom sa skončila základná časť našej druhej najvyššej hokejovej súťaže. Bemaco HC 46 Bardejov skončil na druhom mieste za najúspešnejšou Senicou.

BARDEJOV. V play–off, ktoré sa začína v nedeľu 10. 2., sa na tri víťazstvá stretnú tieto dvojice: Senica – Detva, Bardejov – Topoľčany, Michalovce – Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves – Prešov.

V ostatnom stretnutí pred play–off Bardejov vyhral v Považskej Bystrici 6:3, a tak o bod predstihol tretie Michalovce a o tri body štvrtú Spišskú Novú Ves. Hornošarišanom sa viac vydarila druhá polovica základnej časti a najmä tá od nového roka-.

Spokojný je aj manažér Andrej Gmitter: „Už dávnejšie som povedal, že my budeme hrať dobre od januára. Aj keď sa nám doma nedarilo podľa predstáv a neviem si to vysvetliť, no úspešnejší sme boli vonku, odkiaľ sme priviezli najviac bodov zo všetkých mužstiev v súťaži. Na pohode nám nepridali ani výsledky deviatich zápasov, ktoré sme prehrali v predlžení či nájazdoch.“

Kormidelník Anton Tomko s hráčmi pred zápasom na Považí nad ničím nešpekulovali: „Išli sme vyhrať a čakali na konečné výsledky, ktoré postavili proti sebe dvojice. Boli sme tam bez zraneného Sabola a Dancsáka i chorého Gmittera. No zranil sa Baláž. Budeme hrať s Topoľčanmi, musíme sa na nich pripraviť, veď v nedeľu začína celkom nová súťaž. Všetky dvojice sú zaujímavé, majú svoj herný prejav i osobnosti.“

Tomko pripúšťa, že v kádri príde k zmenám najmä v defenzíve: „Stavať bude na tých, ktorí hrali celú sezónu. Na štvrtkovom tréningu uvidíme, v akom stave sú všetci hráči. Poradíme sa, aby sme boli citliví, no chceme posilniť posty, v ktorých máme problém. Z Martina by sme zavolali obrancov Petrušku a Novotného.“

Fakty

Považská Bystrica – Bardejov 3:6 (0:4, 2:0, 1:2)

Góly: 37. Slávik, 40. Lipták – 3. Hajnik (Valentín, Hričina), 10. Valchař (Polaček, Stríž), 14. Ščurko (Hričina, Valentín), 16. Mojdis (Halás, Belušár), 44. Hričina (Mlynarovič, Ščurko), 47. Takáč (Stríž, Valchař).

Rozhodovali: Babeliak, Vido, Drblík pred 200 divákmi.

Bardejov: Marton – Krčula, Takáč, Hinďoš, Boltun, Baláž - Kramár, Valentín, Hričina, Ščurko, Hajnik – Polaček, Gajdoš, Valchař, Mlynarovič, Stríž – Tkáč, Mojdis, Nagy, Belušár, Halás.

Prvý a druhý zápas vyraďovacej časti Bardejov – Topoľčany v nedeľu 10. 2. a pondelok 11. 2. od 17.30 hod.

ščAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.