Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Bardejovskí hokejisti doma splnili cieľ

Michalovčania na domácom ľade musia zabrať naplno. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 6. mar 2013 o 00:00

Po úvodných dvoch finálových zápasoch prvej hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vedie nad HK Dukla Michalovce 2:0.

Hrá sa na štyri víťazstvá a najbližšie dva duely budú v Zemplíne 7. a 8. marca. Víťaz sa v baráži o extraligu stretne s Martinom.

BARDEJOV. Podľa predpovedí zainteresovaných pondelňajšie druhé stretnutie bolo zaujímavejšie. Opäť vypredané hľadisko emotívne prežívalo najmä úvodné dve tretiny a v záverečnej sa iskrilo aj na ľade.

Po stretnutí Bardejov – Michalovce (5:2) tréner Dukly Miroslav Ihnačák na tlačovke naznačil, že výsledok ovplyvnili rozhodcovia Novák, Lakšík, Brath, Tvrdoň, no súhlasil s názorom, že bol odlišný od prvého v nedeľu (výsledok 10:0).

„Chlapci dnes podali dobrý zodpovedný výkon, aj keď sme urobili niekoľko individuálnych chýb, za ktoré nás domáci potrestali. Povedal by som, že nám nebolo dopriane od vyššej moci. Vyššia moc nás nepustila do hry. Dnes nevyhralo lepšie mužstvo, ale šťastnejšie mužstvo.”

Ihnačák vyššiu moc konkretizoval takto: „Dovtípte sa, že čo to je. Žiaľ, nemalo by sa to stávať, že vo finále 1. ligy mali by pískať férovo. Včera boli lepší rozhodcovia, nechcem sa už k nim vyjadrovať, naznačil som niečo. Videli ste to, urobte si mienku. ”

Nechceli šarvátky

Bardejovský ormidelník Anton Tomko sa viac venoval priebehu i výkonu svojho tímu, čo sa prejavilo na ľade disciplinovaným výkonom celého kolektívu až do záverečného klaksónu.

„Ja rozhodcov hodnotiť nebudem, na to sú tu iní ľudia. Bol to iný zápas, hralo sa tvrdšie do tela, bolo to dramatickejšie. Keby sme za stavu 2:1 premenili čistú šancu možno by sme hrali pokojnejšie. V závere sa presadila Sabolová formácia a Baláž hetrikom rozhodol. Je dobre, že máme vyrovnané päťky, každá dokáže v rozhodujúcich momentoch potiahnuť.”

V záverečnej tretine rozhodcovia chceli udržať poriadok na ľade i mimo neho, konflikty dvojíc či pred brankármi riešili bez diskusií, o ktoré sa pokúšali najmä hosťujúci hráči. Tomko však chcel dohrať v pokoji.

„Vyskytovali sa šarvátky, no my sme do toho ísť nechceli. Tie vylúčenia na konci boli zbytočné, no je to play–off, sú tu emócie, ktoré k tomu patria. Domáci cieľ sme splnili a už sa pripravujeme na náročné dva zápasy v Michalovciach.”

Za stavu 2:2, keď už hosťujúci korčuliari strácali na rýchlosti, v priebehu 13 minút inkasovali tri góly z hokejky Marcela Baláža, v oboch dueloch dal päť gólov a pripísal si aj dve asistencie.

„V predchádzajúcich sériách dávali góly ďalšie formácie a som rád, že v tej finálovej sa darí nám a dnes sme rozhodli zápas. Gmitter i Sabol mi k tomu veľmi pomohli. No je to výsledok celého kolektívu. Play–off to sú nervy, dávali sme si pozor na to, že nás budú provokovať, myslím, že sme to zvládli. Dalo sa čakať, že dnes to bude náročnejšie.”

Súvisiace články