Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bardejovská opora verí v postup do nadstavby

Ján Čikoš Pavličko. (Autor: pc)
Sportnet|Publikované 12. jan 2016 o 23:00

Ján Čikoš Pavličko je skúsený brankár. V Bardejove vyrástol v kvalitného gólmana.

Ján Čikoš Pavličko je skúsený brankár. V Bardejove vyrástol v kvalitného gólmana a farby Partizána neobliekal len krátko, keď bol na hosťovaní v Krásnej a vo Svidníku.

BARDEJOV. Jeseň Partizána bola v prvej časti úspešná, nakoniec z toho ale bolo až šieste miesto.

„Mali sme výborný štart a dostali sme sa na čelo tabuľky. Potom prišiel úpadok. Ani nie tak herný, ako výsledkový. Hrali sme stále to isté, len výsledky neboli dobré. Opustilo nás aj štastie. Mali sme zranených veľa hráčov, ale káder je taký, že každý by mal byť nahraditeľný,“ hovorí Ján Čikoš Pavličko.

Na jar bude musieť Partizán o účasť v nadstavbovej časti ešte zabojovať. Čikoš Pavličko však verí, že postup Bardejovčanom nemôže ujsť.

„Vzhľadom na to, že sme boli prví, bolo by smutné, keby sme sa do prvej šestky nedostali.“

V konkurencii problém nevidí

Do súťažného ročníka 2015/16 nastupoval v pozícii rovnocennej brankárskej dvojičky s mladým Richardom Gmitterom. Skúsený gólman s tým nemal žiaden problém.

„Povedal som si, nech chytá lepší. Vo veku problém nevidím. Nie je to v tom, kto je starší a kto mladší. Keď tu bol Dušan Molčan, bol starší on a chytal som ja. Neskôr dostával viac šancí aj Dušan. S Rišom je to rovnaké. Vzťahy medzi nami sú nadštandardné, na ihrisku aj mimo neho.“

Sú zápasy, ktoré sa mu vydarili, ale aj také, na ktoré by najradšej zabudol.

„Najlepší zápas bol v Poprade, kde sme dokázali remizovať. S tým som veľmi nepočítal, lebo sme tam išli v značne oklieštenej zostave. Najhoršie to bolo v Haniske. Mali sme zo desať tutoviek a nakoniec sme prehrali. Nerád spomínam aj na zápas s Lokomotívou, v ktorom sme si sami dali prakticky tri vlastné góly.“

Už pár dní prebieha medzi hráčmi značne nepopulárna zimná príprava.

„Je to zaberačka a nikto sa na ňu neteší. Všetci však z nej žijeme po celý nasledujúci rok a tak nám nezostáva nič iné, ako ju poctivo zvládnuť,“ poznamenal na záver Čiky, ako znie jeho prezývka v kabíne.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 1/2015, v predaji od 12. 1. do 18. 1.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.