Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bardejovská Nová Ves oslavovala postup

Sportnet|Publikované 9. jún 2013 o 22:00

V štvrtoligovej futbalovej skupine Východ si líder tabuľky Bardejovská Nová Ves zabezpečil účasť vo vyššej súťaži.

V štvrtoligovej futbalovej skupine Východ už tri kola pred záverom si líder tabuľky ŠK Milénium Bardejovská Nová Ves zabezpečil účasť vo vyššej súťaži, 3. lige. Nedeľňajší súper zo Spišského Podhradia sa so súťažou lúči. V záverečnom 30. kole na trávniku Slovana Giraltovce v najbližšiu nedeľu sa predstaví už treťoligový nováčik z prímestskej časti Bardejova.

BARDEJOV. Nedeľňajšie majstrovské stretnutie so Spišským Podhradím bolo aj oslavou postupu.

Nechýbali gratulanti, hostia i tí, ktorí sa v posledných rokoch o futbalovú kvalitu i zveľaďovanie štadióna v tejto prímestskej časti najviac pričinili.

Hrajúci tréner ŠK Milénium František Šott nečakal, že v tejto sezóne budú až tak úspešní: „Po minuloročnom 10. mieste sme išli do súťaže s malou dušičkou, verili sme, že mužstvo má na umiestnenie do piateho miesta. Chlapci svojím prístupom k tréningom i zápasom ukázali, že patríme na čelo tejto súťaže. Mali sme najvyrovnanejšie výkony v oboch častiach súťaže, boli sme najlepší nielen doma, ale aj vonku.”

Bardejovská Nová Ves oslavuje postup už tri týždne, no tréner Šott si necháva priestor na zhodnotenie i tvorbu kádra do novej kvality.

„Uvidíme, ktorí hráči zostanú, končia hosťovania, na posily zatiaľ nemáme. Najbližší mesiac ukáže, s akým kádrom pôjdeme do novej sezóny.”

O prvenstvo v súťaži stále hrá najlepší strelec mužstva Mário Jančošek, aj keď po zápase nevedel, ako obstál jeho najväčší konkurent a líder Seman.

„Dnes som dal dva góly, spolu je to osemnásť, Seman devätnásť, no už dohral. Ešte je pred nami jedno kolo, určite si to chcem v Giraltovciach vylepšiť. Už dnes som to mohol dokázať, lenže vo finálnej fáze sme nie všetko zvládli, mali mi to lepšie posunúť.”

O prvenstve v súťaži si Jančošek myslí, že to jednoznačne potvrdili: „ Máme výborný káder s nízkym vekovým priemerom, vidieť to aj na ihrisku. Uvidíme, či to bude stačiť na vyššiu súťaž, potrebujem vylepšiť podmienky. Piatim končí hosťovanie, uvidíme, čo to prinesie. Sme v Slovenskom pohári, chceme sa dostať aspoň do druhého kola, a keď budeme mať šťastie, tak si zahrať s prvoligistom.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.