Sportnet|Publikované 1. dec 2002 o 23:00

Košice - Už 13. kolom pokračovala 1. hádzanárská liga mužov. Michalovčania si priniesli bod z horúcej pôdy v Piešťanoch, Trebišov neuspel v Malackách

a Bardejovčania s Modrou vyhrali.

Bardejov - Modra 19:18 (7:9)

Hornošarišania po peknom víťazstve pred týždňom nad Topoľčanmi hrali celý zápas nesústredene, robili chyby v kombináciách, strácali lopty, čo dobre pohybujúci sa hostia využili. Už prvý polčas naznačil, že to nebude jednoduché, čoho dôkazom bolo len sedem gólov v sieti súpera. Našťastie v záverečnej pätnásťminútovke predsa len sa ako tak dali dohromady a nakoniec vydreli víťazstvo. Góly: S. Krok 8, Amrich 4/1, Buzinkay 3, Šimíček 2, Ratvajský 1, Kivader 1 - Kečkeš 5, Galaš 4, Kinter 3. 7m hody 1/1 - 0. Vylúčení 3-2, ČK: Buzinkay (59. min.).

Malacky - Trebišov 29:26 (15:11)

Trebišovčania v oslabenej zostave ťahali v tomto zápase za kratší koniec. Nezachytili úvody oboch polčasov, keď domáci vyhrávali 4:0 a po prestávke už 19:11. V záverečných fázach hostia zmobilizovali svoje sily a napriek oslabeniu a nepriazni rozhodcov znížili náskok záhorákov na tri góly. TREBIŠOV: Demjan, Sopko - Boledovič, Dobosy, Baran 8, Kučera 8, Majorský 7, Kováč, Hrabčák 3, Timečko.

Ďalšie výsledky: Topolčany - Lenicke Rovné 32:18 (13:7), Piešťany - Michalovce 31:31 (17:13).

Ženy mali na programe 12. kolo. Hádzanárky Prešova utrpeli v B. Bystrici debakel. Výsledky: Banská Bystrica - Prešov 43:13 (23:5), Zlatná na Ostrove - Močenok 14:16 (5:9), Čadca - Trenčín 12:26 (7:13), Topoľčany - Štart Bratislava 21:24 (9:10).