Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Bardejovčania spoznajú zajtra Šampión šampiónov

Sportnet|Publikované 24. nov 2006 o 00:00

Bardejov Slovenská asociácia kulturistiky a silového trojboja poverila KSTaK Matej Bardejov aj tento rok usporiadaním už 9. ročníka súťaže šampiónov

TOP 10 Bardejov 2006 v silovom trojboji. Uskutoční sa zajtra v bardejovskej športovej hale Mier.

Organizátori pozvali najlepších silových trojbojárov, majstrov Slovenska v jednotlivých hmotnostných kategóriách, ktorí splnili požadovaný výkonnostný limit súťaže šampiónov. Súťažiaci budú v Bardejove zápoliť bez rozdielu hmotností o titul Šampióna šampiónov 2006. "Predošlé ročníky sa významne zapísali do povedomia športovcov. Postupne sa stalo toto podujatie najprestížnejším svojho druhu na Slovensku," uvádza na margo zajtrajšieho siláckeho podujatia šéf organizačného štábu pretekov, prezident KSTaK Matej Bardejov Ján Matej.

"Súťaž je dotovaná celkovou sumou dvestotisíc slovenských korún. Pretekári okrem finančného ocenia, víťaz pätnásť tisíc, druhý šesť a tretí štyri, obdržia aj hodnotné vecné ceny, a samozrejme, poháre. Okrem tradičných účastníkov, do súťaže prehovoria aj naši, bardejovskí pretekári. Z KSTaK Matej je to Ľuboš Velgos, Marcel Matej, z Power teamu Pavol Varchola a Peter Ovšonka. Horúcim kandidátom na titul je napríklad aj Erik Bačinský zo Žarnovice slovenský reprezentant, bronzový z ostatných majstrovstiev sveta. Diváci sa môžu tešiť na hodnotné výkony súťažiacich. Navyše, bardejovskí pretekári sa mimo súťaž pokúsia v drepe o prekonanie hmotnosti 400 kg, v tlaku na lavičke skúsia pokoriť 250 kilogramovú hranicu," prezradil niečo z pútavého programu J. Matej.

Slávnostné otvorenie je naplánované na sobotňajšiu 16. hodinu, o dvadsať minút neskôr začnú samotné súťaže. Vyhlásenie výsledkov naplánovali organizátori na 19.30 hodinu.

Súvisiace články