Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bardejovčania chcú potrápiť aj Martin

Sportnet|Publikované 11. mar 2013 o 23:00

Šarišania po minuloročnom triumfe nad Piešťanami tentoraz trofej získali v súboji s HK Dukla Michalovce.

Dva zápasy v Bardejove a dva v Michalovciach boli v réžii Bemaco HC 46. Šarišania po minuloročnom triumfe nad Piešťanami 4:3 tentoraz cennú trofej získali do svojej vitríny v súboji s HK Dukla Michalovce, v ktorej aréne oslavovali spolu so svojimi fanúšikmi.

BARDEJOV. Po dvoch víťazstvách doma nechceli lacno kožu predať ani v aréne Dukly. O tímovom výkone hovorí aj skutočnosť, že obe stretnutia rozhodli vo svoj prospech v záverečných sekundách.

V treťom zápase za stavu 2:2 už len 13 sek. pred klaksónom Kramár získal vedenie a dokonca sekundu pred koncom Dancsák korunoval tretí víťazný zápas v sérii.

O nič menej dramatickejší nebol ani štvrtý zápas. Michalovce viedli 2:0 a za stavu 3:3 Martrona v bráne Bardejova striedal Andreanin a Sabol pridal štvrtý gól.

Lenže domáci dvomi gólmi v priebehu minúty otočili výsledok a mali na dosah prvú výhru. Lenže Valentín využil hru bez brankára a tentoraz 12 sek. pred koncom vyrovnával na 5:5.

V 10–minútovom predlžení Ondrej Gmitter pol minúty pred skončením prestrelil brankára Okoličányho, čo bola štvrtá výhra v sérii play–off.

Baráž bez niektorých hráčov

V minulej sezóne Bardejov ako víťaz 1.ligy nemohol hrať baráž o extraligu, lebo bol farmou Košíc.

Teraz ho čaká súboj s Martinom, posledný celkom extraligy, ktorý manažér Bemaco HC 46 Bardejov vidí takto: „Gmitter, Gajdoš, Takáč, Petruška, Novotný nemôžu hrať, ostávajú len kmeňoví hráči. Štyri päťky budeme mať. Chceli by sme súpera potrápiť, tohto roku sme ani nepočítali, že sa dostaneme tak ďaleko. Kto vedel, že Bardejov vyhrá ligu, hoci naša forma išla hore. Veď od 6. januára sme neprehrali. Naposledy to bolo so Spišskou Novou Vsou. V najbližšej sezóne sa bude treba pripraviť aj na takúto alternatívu. Ale našich najlepších divákov v súťaží ešte chceme potešiť.“

Fakty

Najlepší strelci play–off: Radim Valchař (Bardejov), Ľubomír Fajčák (Michalovce) 7 gólov, Marcel Baláž, Ľubomír Sabol (obaja Bardejov), Richard Šechný (Michalovce) 6 gólov, Ladislav Ščurko, Tomáš Petruška (obaja Bardejov) 5 gólov.

Program baráže o extraligu: Utorok 19. marca a streda 20. marca Martin - Bardejov. Sobota 23. marca a nedeľa 24. marca Bardejov – Martin. Prípadne aj: Streda 27. marca Martin – Bardejov. Piatok 29. marca Bardejov – Martin. Nedeľa 31. marca Martin – Bardejov.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.