Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bardejov vyberá do kádra dvadsaťdva hráčov

Kanonier Ján Kotľar postupuje z Trebišova o súťaž vyššie. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 8. júl 2013 o 22:00

Už 20. júla zohrá Partizán Bardejov v úvodnom kole II. futbalovej ligy zápas doma s Rimavskou Sobotou.

Druhá futbalová liga klope na dvere, veď už 20. júla zohrá Partizán Bardejov v úvodnom kole majstrovskej súťaže zápas na domácom trávniku s Rimavskou Sobotou. V letnej príprave si naplánovali len šesť zápasov, v ktorých sa rozhodne o širšom kádri.

BARDEJOV. Potvrdiť súpisku na Slovenskom futbalovom zväze však treba už 15. júla do pravého poludnia a dovtedy Hornošarišania zohrajú dva zápasy. Jeden v Poľsku a zdá sa, že možno rozhodujúci v Michalovciach v stredu 10. júla.

Manažér Partizána Dušan Molčan vie, že po skúsenostiach z uplynulého ročníka bolo potrebné hľadať zdatnejších zakončovateľov na hrote útoku.

„Už sa to začína kryštalizovať. Máme tu aj sedem chlapcov z dorasteneckého kádra a možno traja sa dostanú do širšieho výberu. Kto sa s nami rozlúči, tak to je ešte skoro o tom hovoriť, rozhodujúci bude aj zdravotný stav jednotlivcov. Akurát Kundra je zranený a Seman netrénoval týždeň. Uvidíme, ako sa budú javiť hráči, no v najbližších dňoch by sme chceli, aby tréneri predstavili 22 hráčov, s ktorými by sme hrali v jesennej časti.”

Manažér Molčan vyslovil presvedčenie, že sa im tentokrát podarí nájsť vhodné typy na zakončovanie finálnych činností, kde v jarnej časti útočníci často zlyhali.

„Hľadali sme ich aj v zimnej prestávke. Teraz máme dvoch nových strelcov z nižších súťaží. Srbský futbalista Dragan Andrič ( rok nar. 1989) pochádza z FK Jedinstvo Paračin a rok hral v Pušovciach, kde bol najlepším strelcom súťaže v 6. lige. Chceli by sme sa spoliehať aj na Ján Kotľára (1987), ktorý je hráčom Slavoja Sečovce a bol najlepším treťoligovým kanonierom v Trebišove, kde hral polovicu sezóny a strelil 18 gólov, čo je jeho osobné maximum. Po turnaji v Kokave nad Rimavicou tréneri prejavili o nich záujem, a tak budeme rokovať s klubmi a verím, že sa s nimi dohodneme a budú našimi platnými posilami. V príprave sú aj po dlhodobom zranení dvaja hráči. Michal Grogoľ už naplno trénuje a Gabriel Pisárik rok hral v Rimavskej Sobote a následne laboroval celý ďalší rok. Pravdepodobne aj s nimi môžeme počítať v kádri.”

Stabilné formácie zostávajú

„Máme stabilných brankárov i obranu, a zálohu sme dlhodobo pestovali. Akurát sme mali problémy v útoku, kde hrali Pisárik či Bučko. Boli najlepšími strelcami, obaja však z rôznych dôvodov odišli. Na jar prišiel Paukner z Nitry, ale keďže dal len tri góly, tak s nim nebudeme pokračovať, skončilo mu hosťovanie. Ako vidieť, najväčším našim problémom je útok, aj preto hľadáme vhodných hráčov. Andrič sa ukázal veľmi dobre, na turnaji dal dva góly, urobil penaltu a na jeden prihral. Aj keď prišiel zo 6. ligy, je hráčom na vyššiu súťaž,” vyslovil nádej Dušan Molčan, ktorý je tiež zvedavý, či legionár De Azevedo zostane v Trenčíne, alebo sa vráti.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.