Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Bardejov sa vo finiši snaží o medailu

Jeden z kľúčových momentov. Domáci gólman zastavil Dzúrika v 26. minúte nedovolene. Z jedenástky Bardejov otvoril skóre. (Autor: Milan Pospiš)
Sportnet|Publikované 21. máj 2013 o 00:00

V 31. kole našej druhej najvyššej futbalovej súťaže sa schyľuje k záveru, do skončenia chýbajú už len dve kolá.

Istým postupujúcim do 1. ligy je Dunajská Streda a prvým vypadávajúcim sa zdá byť Ružiná. Bardejovčanom sa v ostatných kolách či dohrávkach viac darí na súperových ihriskách a potvrdili to aj v Šali, kde na trávniku Slovana Duslo vyhral Partizán 0:3. No futbalové hnutie sa v prvom rade musí pozamýšľať nad pokračujúcim nezáujmom fanúšikov.

BARDEJOV. Šarišania už od 24. minúty hrali presilovku, keď domáci brankár Kolmokov chcel napraviť chybu obrancov, no nedovolene atakoval unikajúceho Dzúrika, ktorého poslal na trávnik.

Nielenže rozhodca odpískal pokutový kop pre Partizán, ale aj domáci brankár musel opustiť ihrisko.

Asistent trénera Partizána Jozef Kukulský bol spokojný nielen s výsledkom, no najmä ho potešilo nasadenie celého tímu, ktorý chcel dokázať svoje kvality.

„Hneď v úvode sme mali šancu, lenže Berecký z brankovej čiary nedal gól. Potom prišiel brejk troch na jedného i faul na Dzúrika a z penalty sme išli do vedenia. Domácim sme toho veľa nedovolili, aj keď ich útočné hroty a najmä Čurgali sa snažili, no mali len náznaky šancí.”

Kukulského potešila skutočnosť, že konečne dali viac ako dva góly, veď jarný priemer majú gól na zápas, s čím mužstvo z popredných priečok tabuľky nemôže byť spokojné.

„ Najväčší dôraz kladieme na Vlada Palšu, ktorý je dirigentom našej kvality, počnúc obrannou činnosťou. Pri mladých musí zobrať na seba zodpovednosť spolu s takými skúsenými ako Staš či Kuhajdík. Bol to v prvom rade disciplinovaný výkon. ”

Žeby sa poučili?

Štyria hráči Partizána Bardejov spolu s trénerom Rastislavom Kicom dostali vysoké tresty za hrubé nešportové správanie.

Žiadosti o odpustenie polovice nebolo vyhovené, no zdá sa, že sa potvrdila stará pravda, že každé zlo je na niečo dobré.

Súhlasil s tým aj Jozef Kukulský, ktorý možno si teraz aj spomenie, že 22. mája, presne pred šiestimi rokmi, viedol prvý tréning A - mužstva Partizána, vtedy v 3. lige.

„Vždy treba mať cieľ, platí to aj u nás, bez toho sa to nedá robiť, nemalo by to význam. Chceme skončiť do tretieho miesta. Som veľmi rád, že mladí hráči, a najmä naši odchovanci, to využili. Čakajú nás ešte dva zápasy a nie je dôvod na zmeny v zostave, ktorá sa formuje, majú formu, ide im to.”

Tréneri i hráči sú za jedno v tom, že mužstvo svoje kvality musí potvrdiť na ihrisku. Stáva sa, že mu krivdí rozhodca, no podľa Kukulského aj to nie je dôvod na stratu sebakontroly.

„My máme hrať a rozhodcovia rozhodovať. Takou cestou, na ktorú doplatili niektorí hráči, nemôžeme ísť, nemôžeme stále hľadať chybu v rozhodcovi. Povedali sme si, že takto sa nemôžeme správať, aj keď krivdu cítime. Vyhrali sme s poprednými mužstvami a som veľmi rád, že máme široký káder, každý to môže využiť pre svoj výkonnostný rast i pre potešenie divákov. ”

Štatistika

Šaľa – Bardejov 0:3 (0:1). Góly: 26. Paukner (11), 73. S. Kica, 88. Lukáč. ŽK: Gešnabel, Glenda – Staš, Hanuščák. ČK: Kolmokov (D. Streda) za faul. Rozhodoval Marhefka pred 260 divákmi.

Bardejov: Čikoš-Pavličko – Hanuščák (86. Nworah), Andraščík, Staš, Palša, S. Kica, Dzúrik, Berecký, Kuhajdík, Benes (46. Azevedo), Paukner (80. Lukáč).

Ďalšie výsledky 31. kola: Lipt. Mikuláš – D. Streda 2:1, Dubnica n/V – Dol.Kubín 1:0, Rim. Sobota – Šamorín 2:0, Michalovce – Senec 1:2, Ružiná – Podbrezová 0:4.

šč

Súvisiace články