Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Bardejov premárnil dvojgólové vedenie

Sportnet|Publikované 18. okt 2012 o 22:00

V 10. kole 1. hokejovej ligy z východoslovenských klubov, až na Spišskú Novú Ves, všetci prehrali. V Liptovskom Mikuláši ťahal za kratší koniec Bemaco HC 46 Bardejov.

V 10. kole 1. hokejovej ligy z východoslovenských klubov, až na Spišskú Novú Ves, všetci prehrali. V Liptovskom Mikuláši ťahal za kratší koniec Bemaco HC 46 Bardejov po výsledku 5:3.

BARDEJOV. Šarišania s Piatakom a Gmitterom mali výbornú úvodnú štvrťhodinu, po ktorej viedli gólmi Valchařa a Piataka. Po niečo viac ako polhodine už Sabol musel vyrovnávať na 3:3, aby v koncovke ponúkli šancu domácim, ktorí to aj využili.

Kouč Bardejova Anton Tomko pred stredajším podvečerným tréningom musel zvýšeným hráčov pripomínať chyby z nevydareného vystúpenia.

„Vyhrávame 2:0, máme ďalšie príležitosti, no efektivita hráčov je veľmi nízka. Potrebujeme až 14 striel na strelenie gólu. Zaoberáme sa tým, nútime hráčov zakončovať z prvej, no príde zápas, riešia to opačne. Hru si stále komplikujeme, veď zakončenie musí byť nečakané, aby brankár nemal čas reagovať. ”

Po druhom góle Piataka Tomkovci dali šancu Liptákom, vzápätí dostali gól, posadili súpera na koňa a po 30 minútach bolo 3:2.”

Nie je to prvé stretnutie, v ktorom bol Bardejov kombinačne i korčuliarsky lepší, Tomko vidí príčiny takýchto výsledkov takto: „ V tretej tretine sme urobili školácke chyby a boli sme vylučovaní. Hričina hral nepochopiteľne vysokou hokejkou v strednom pásme a išiel von. Následne Martin Gajdoš pritlačil na mantinel unikajúceho útočníka a domáci využili presilovku o dvoch hráčov. Domáci išli do vedenia, chceli sme vyrovnať, no dostali sme gól do prázdnej brány.”

V piatok hrá Bardejov doma s Považskou Bystricou. Možno nastúpi po zranení Dancsák, Gajdoš sa zranil na konci zápasu a Košice sa vypýtali Matúša Chovana, no nemôžu počítať s Gmitterom a Piatakom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.