Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bardejov obhajuje titul v prvej hokejovej lige

Mužstvo Bemaco HC 46. Umiestnenie z minulého ročníka im velí pohybovať sa v popredí tabuľky. (Autor: Dominik Pračko)
Sportnet|Publikované 17. sep 2012 o 22:00

Druhá najvyššia súťaž hokejistov dnes odštartuje základnú časť. Minuloročný víťaz 1. ligy Bemaco HC 46 Bardejov už nie je farmou HC Košice.

Druhá najvyššia súťaž hokejistov dnes odštartuje základnú časť. Minuloročný víťaz 1. ligy Bemaco HC 46 Bardejov, aj keď už nie je farmou HC Košice, pokračuje v plodnej spolupráci oboch klubov. Šarišania očakávajú, že súperi ich nebudú šetriť, no ich cieľom je umiestnenie v prvej štvorke.

BARDEJOV. Po desiatich odohraných prípravných stretnutiach je na tabuli súpiska štyroch formácií a brankári.

Tréner Bemaco HC 46 Anton Tomko sa v závere uplynulého ročníka tešil z prvenstva po boku Jozefa Čontofalského a teraz s prípravou vyslovil spokojnosť: „Dominovala súčinnosť pätiek a systémy hry na stretnutia doma, či vonku, aby sme sa predstavili ako dynamický tím. Vyprofiloval sa káder, do ktorého prišli hráči z Košíc Macejko, Halász, Nagy, Chovan a ďalší budú k dispozícii na striedavý štart.”

V kádri je skupina mladých i starších hokejistov, ktorí podľa A. Tomka by mali vytvoriť kompaktný celok.

„Do zápasov sa budeme snažiť vstupovať koncentrovane, aby sa nezopakovali chyby, po ktorých nás súperi trestali hneď v úvode. Stanovená taktika, osobná disciplína a hra bez zbytočných faulov budú kľúčovými. Dve generácie hráčov si musia na ľade pomáhať a rešpektovať sa, nemôže si robiť každý čo chce. Treba vytvoriť takú partiu, aká bola v minulej sezóne. ”

Kapitánom Dancsák

Juraj Dancsák si v minulej sezóne s ”céčkom” na drese užil všetko, čo k tejto funkcii patrí, a tak nečudo, že dostal dôveru.

„Konkurencia v mužstve je veľká, každý sa musí snažiť. Obmenilo sa desať, dvanásť hráčov, spoznávame sa. Až tak v novembri uvidíme, aký tím sa vytvoril. Dúfam, že sa podarí nahradiť tých, čo odišli. Najmä mladí hráči z Košíc a novici by mali byť tou vzpruhou,” tvrdí Dancsák.

Hokej je hra, v ktorej účinkuje najviac hráčov, čo nie je jednoduché zosúladiť tak, aby si všetci rozumeli, pomáhali a boli ústretoví. Skúsený matador Dancsák si myslí, že sa to darí.

„Spolu s Bochňom, Sabolom, Valentínom, Martonom i Mojdisom sa budeme snažiť vytvoriť partiu, udržiavať mladých na uzde. Na ľade musí každý robiť to, čo má a nie to, čo chce.”

Nový model vyhovuje

V novom ročníku sa bude hrať dvojkolovo, každý s každým doma, vonku v základnej časti. Po 44. kole 5. februára 2013 prvých osem mužstiev odohrá play–off.

Viceprezident Združenia oddielov a klubov 1. ligy a manažér Bemaco HC 46 Bardejov Andrej Gmitter to chváli: „Model je veľmi dobrý. Nikto nemôže nadávať, že východná skupina je ťažšia a západná ľahšia.”

O situácii v klube je Gmitter taktiež konkrétny: „Ekonomické a sociálne podmienky sú vytvorené tak ako každý rok. Na 90 percent je mužstvo pokryté finančnými prostriedkami. Uvidíme, čo ukáže ďalší vývoj hospodárskej krízy, a či zoženieme ďalšie peniaze. Našou prioritou je, aby tu boli mladí hráči. Prvá formácia Sabol, Stríž, Valchař bude úderná nielen čo sa týka gólov, musia to rozbehnúť, vytvoriť tlak. Ďalší sa pridajú a mali by rozhodnúť tak ako v minulej sezóne. Bude to náročnejšie o to, že každý sa bude chcieť na nás ukázať. Aj naši fanúšikovia budú náročnejší, tešíme sa na nich, robíme to pre nich. ”Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.