Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bardejov nedal Košiciam šancu

Slavo Jendrichovský. Kapitána Bardejova víťazstvo veľmi tešilo. (Autor: Jozef Mačejovský)
Sportnet|Publikované 5. dec 2012 o 23:00

V sobotu večer privítal v 11. kole druhej ligy domáci Bardejov minuloročného súpera v play–off a neskoršieho finalistu ligy Kapybary Košice.

V sobotu večer privítal v 11. kole druhej ligy domáci Bardejov minuloročného súpera v play – off a neskoršieho finalistu ligy Kapybary Košice.

BARDEJOV. V minulom kole mali Kings voľno. V tomto stretnutí nastúpil prvýkrát v sezóne Alexovič a Smelý, po zranení bol k dispozícii Hanobik. Naopak v zápase chýbal Zakopčan.

Úvod zápasu začali domáci nebojácne. Prvý kôš zaznamenal Labik krásnym zasmečovaním. To prebralo nielen všetkých hráčov, ale aj domáce publikum, ktoré vytvorilo veľmi dobrú atmosféru a svojím povzbudzovaním hnalo svoj obľúbený klub dopredu.

V prvej štvrtine si Bardejov dokázal vybudovať iba dvoj– trojbodové vedenie, hosťom sa darila streľba za tri body a aj vďaka nej nedovolili Bardejovu vybudovať si vyšší náskok.

Druhá štvrtina, ako sa neskôr ukázalo, bola v zápase rozhodujúca. Kings predviedli niekoľko rýchlych protiútokov, zlepšili obranu a loptu v niektorých chvíľach veľmi rozumne podržali. Košičania niekedy nevedeli, čo skôr urobiť. Nechceli, aby o zápase bolo rozhodnuté už po prvej časti hry.

Polčas sa skončil o štrnásť bodov pre Kings. Do druhej časti hry tréner M. Kobulnický burcoval hráčov, aby nenechali nič na náhodu, aby nezaspali a aby aj naďalej zvyšovali vedenie.

Bardejovu sa to aj darilo, vo veľmi dobrom svetle sa predstavili podkošoví hráči Štefančin a Labik. Dobre im sekundovali na krídlach hrajúci Alexovič a Jendrichovský.

Tí dokázali vyhrať osobné súboje, často doskočili lopty v obrane a Bardejov mohol naďalej zakladať rýchle útoky.

Až v poslednej štvrtine sa Kapybary prebrali, mnohokrát sa až príliš lacno dostali k lopte, zlepšili hlavne obranu a prechod do útoku. To však už bolo neskoro.

Bardejov ešte niekoľkokrát zbytočne stratil loptu, čo však už výrazne neovplyvnilo výsledok. Posledná štvrtina sa skončila 6:12.

Kings sa v poslednom domácom zápase tohto roku rozlúčil s publikom zaslúženým víťazstvom 74:60. Bardejov má na konte 6 víťazstiev a 3 prehry.

Domáci kapitán a dlhoročný hráč Kings Bardejov Slavo Jendrichovský bol po zápase spokojný. „Som veľmi rád, že tento zápas dopadol takto. Vedeli sme, že mužstvo Kapybary bude veľmi ťažké, je to vyzreté mužstvo. Podali sme kolektívny výkon, osobne som s výsledkom veľmi spokojný.“

Je po zápase spokojný aj domáci tréner Kobulnický? „Pred dnešným zápasom sme boli plní očakávania, vzhľadom k tomu, že posledné výsledky Košíc naznačovali zlepšenie. Trošku som sa obával tohto zápasu. Som rád, že sme úspešne zakončili tento rok na domácej palubovke víťazstvom. Dúfam, že na budúci týždeň to potvrdíme v Krompachoch.“

Hosťujúci hráč Ondrej Kováč priznal, že v Bardejove sa nevyhráva každý deň. „Dnes sme boli v oklieštenej zostave. Bardejov hral dobrý basketbal a vieme, že sa tu nechodí vyhrávať..“

Investor Kings Bardejov – Kapybary Košice 74:60 ( 26:23, 23:12, 19:13, 6:12 )

Zostava Bardejova : Labik 14, Lindeman 5, Štefančin 17, Alexovič 6, Jendrichovský 10, Hanobik, Smelý, Čegiň 4, Udič 7, Varchol 11. Zápas sledovalo 200 divákov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.