Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bardejov najprv vypískali, potom dal päť gólov

Sportnet|Publikované 13. okt 2013 o 22:00

V priebehu prvého polčasu stretnutia Bardejov – Liptovských Mikuláš sa mnohí nestačili čudovať prístupu domácich futbalistov.

BARDEJOV. V priebehu prvého polčasu stretnutia Bardejov – Liptovských Mikuláš (5:2) sa mnohí nestačili čudovať prístupu domácich futbalistov, ktorí po zopár zdanlivých príležitostiach ľahkovážne prenechávali priestor i loptu protivníkovi.

Kormidelník Šarišanov Rastislav Kica mal čo robiť cez prestávku, aby sa trafil na striedanie, no nie veľmi sa mu pozdávali vyjadrenia divákov z tribúny.

„Neviem prečo ich diváci vypískali. Súper sa dvakrát dostal pred našu bránu a strelil dva pekné góly, umne bránil. Vyrážali do brejkov a našou vinou sme súperovi ponúkli priestor v strede poľa. My sme po hernej stránke, hlavne tých 30 minút, mali loptu na kopačkách.”

A príčinu inkasovania dvoch gólov Kica videl takto: „Naším zlým pristupovaním v strede ihriska sme umožnili využiť priestor súperovi, takto sa dostali do tých dvoch koncoviek. Nám chýbal gól. Po vylúčení mal na kopačke kontaktný gól Andrič, z dvoch krokov prestrelil bránu. Dôležité bolo trafiť sa cez polčas do obrátky, striedania i rozostavenia nám veľmi pomohli, no prišla aj túžba po dobrom výsledku. Za deväť minút bolo 3:2.”

Pred týždňom podobne dlhú presilovku Kicovi zverenci zbabrali, teraz to využili: „Presilovka pred týždňom v Rimavskej Sobote bola v niečom špecifická. Do 90. min. bolo stále 0:1, trafili sme brvno i žrď, v závere sme našou chybou a slabým dôrazom to nezvládli. Z dvoch zápasov vonku som očakával nie dva, ale štyri body. ”

Roman Vavrovič, tréner za Liptovský Mikuláš je presvedčený, že všetko je treba brať pozitívne.

„Ja som v šatni povedal, že všetko zlé je na niečo dobré. Po vylúčení Latiaka sme dali druhý gól. Aj desiati sme chceli udržať dobrý výsledok. My stále hráme, no až dnes v 13. kole sme dokázali dať viac ako jeden gól. Naše zlepšovanie sa pretavilo v prvom polčase nielen do gólov, ale aj do hry. Druhý bol pre nás veľmi krutý.”

Skúsený stredopoliar Ján Zápotoka prvý polčas pretrpel na lavičke a do druhého išiel s odhodlaním niečo urobiť.

„Veril som, že po vylúčení dajú gól, ale naopak sme dostali. Tréner nás poslal, aby sme niečo so zápasom spravili, dali góly. Odohrali sme dve presilovky, pred týždňom sme nenapadali hráčov. Dnes súper fauloval a my sme si presilovku vynútili. Lenže aj keď máme šance, niečo tomu chýba pri zakončení, aspoň krok.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.