Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bardejov na finálovom mieste, ale...

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Bardejov - V sobotu sa odohrajú zápasy 14. kola I. ligy v hádzanej mužov a do konca základnej časti budú chýbať už len štyri, ktoré sú na programe až

od 2. februára, kedy sa definitívne rozhodne o tom, ktorá úspešnejšia štvorica bude hrať o postup do HIL-ky a kto zo šestice opustí súťaž. Desaťčlenný peletón má v čele favorizovanú dvojicu Trnava, Topoľčany, potom je vyrovnaný stred s tromi východoslovenskými mužstvami a tri západoslovenské sú na chvoste. V uplynulom kole blízko k víťazstvu mali Michalovce, ktoré o dva góly vyhrali polčas v Piešťanoch, ale nakoniec museli byť spokojní aj s remízou. Trebišov vonku nevie zahrať podľa predstáv a tentoraz prehral v Malackách, hoci len o tri góly.

Bardejov po senzačnom víťazstve nad Topoľčanmi pred týždňom, hral pre zmenu s posledným mužstvom tabuľky, ktorým je Modra a po nemastnom-neslanom výkone vyhral o gól, keď do súperovej siete mieril presne len devätnásťkrát. Tréner Ján Lozák to ale predpokladal, čo vyjadril aj po zápase. "Prizvukoval som to aj hráčom, ale veľká uvoľnenosť a nekoncentrácia boli príčinou našej slabej hry. Zdá sa mi, že poniektorí aj podcenili súpera. Preto sme mu darovali veľa lôpt, čo bolo výsledkom ľahkovážnosti. Našťastie, brankár Kerekeš v poslednom čase je spoľahlivý, podrží mužstvo. No v tomto zápase mužstvo nepodržalo jeho. Taký výkon dvakrát po sebe sa nezopakuje. Verím, že dva zápasy, ktoré nás čakajú na záver jesennej časti, budú vydarenejšie. Chceli by sme získať nejaký ten bodík a priblížiť štvrtú priečku v tabuľke."

Mužstvu citeľne chýba zranený Blažejčík, ale tí, čo dostali šancu, akoby si mysleli, že výhra nad posledným je istá. Pri pohodlnom výkone sa potom nedarilo oporám. Najlepší strelec s osemdesiatimi gólmi Slavo Krok síce dal svojich priemerných osme, ale spolu s Amrichom, ktorý doteraz nastrieľal 44 gólov, vyprodukovali viac chýb v rozohrávke, čo súper využil. A keď Kivader mal len jeden presný zásah a Ivanecký (doteraz 31) ani jeden, skoro sa zrodilo prekvapenie. Mladí hráči Šimíček, Demeš, Marcin príležitosti presadiť sa nevedia využiť, a tak zachraňovať situáciu musel nielen brankár Kerekeš. Skúsený Buzinkay dal dva rozhodujúce záverečné góly, keď zlyhalo všetko a šesť sekúnd pred klaksónom, za cenu červenej karty zastavil útočníka v dobrej pozícii. Hornošarišanov ešte čaká odložený zápas v Hlohovci, na ktorý pre poruchu autobusov nedošli.

Prvá liga mužov po 13. kole: 1. Trnava 23, 2. Topoľčany 23, 3. Hlohovec 15, 4. Bardejov 13 (o zápas menej), 5. Malacky 12, 6. Trebišov 11, 7. Michalovce 11., 8. Piešťany 8, 9. Lednicke Rovne 8, 10. Modra 4.

Program 14. kola: Trebišov - Hlohovec, Michalovce - Malacky, Lednicke Rovne - Bardejov, Modra - Piešťany, Trnava - Topoľčany.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.