Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Bardejov čaká po prehre v derby náročný program

Sportnet|Publikované 30. apr 2013 o 00:00

V 27. kole druhej futbalovej ligy sa hralo východniarske derby, MFK Zemplín Michalovce vyhrali nad Partizánom Bardejov 3:0.

Zlomovým momentom stretnutia bolo vylúčenie hosťujúceho Mareka Semana. Tomu v 31. min. rozhodca Hracho ukázal červenú kartičku, po ktorej nováčik súťaže už nenašiel dostatok síl na lepší výsledok.

BARDEJOV. Šarišania si ešte pamätajú na prvé vzájomné stretnutie z 5. kola na zemplínskom ihrisku, keď dali tri góly, lenže domáci boli lepší o ten jeden a stretnutie vyhrali 4:3.

Aj v sobotu začali lepšie, no tréner Bardejova Rastislav Kica má čo robiť, aby v nahustenom programe poskladal základnú zostavu.

„Obmena zostavy je preto nevyhnutná. No len Staš a J. Zápotoka absentovali pre zranenia, ale tých kariet je veľa, niektorí chlapci majú toho plné zuby. Na východniarske derby sme sa veľmi tešili, no boli sme nútení doma nechať päť hráčov zo základnej zostavy (Lukáš a Ján Zápotoka, Staš, Palša a S. Kica). Proti kvalitnému mužstvu sme chceli byť vyrovnaným partnerom aj so zmenami na postoch. Seman išiel na stopéra, Andraščík vľavo a Marko Lukáč nastúpil od začiatku. Domáci nevyužili úvodné šance, keď my sme sa trochu hľadali, no v 9. min. sme dostali gól, po ktorom sme sa otriasli a hra sa vyrovnala. ”

V 30. min. červená pre Semana

Po polhodine došlo k situácii, ktorá si zaslúži pozornosť. Seman sa dostal do individuálnej akcie, keď s loptou prešiel cez dvoch hráčov na polovicu domácich, ktorí ho faulovali, no rozhodca nechal výhodu.

Až tretí hráč Zemplína Božok ho poslal na trávnik a tam došlo ku konfliktu pri neprerušenej hre, čo R. Kica komentuje takto: „Rozhodca ovplyvnil zápas tak, že vylúčil Semana, ktorý mu dal na to podnet. Myslím si, že mal zapískať faul na Semana a bolo by všetko v poriadku. Marek reagoval tak, že musel do šatne. Od tejto chvíle pri značnej horúčave a o jedného menej, to bola pre nás náročná úloha.”

Marek Seman bol v zápase s kapitánskou páskou a vylúčenie prežíval dvojnásobne, no zdá sa, že s odstupom času to zvládol ako pravý športovec.

„Predchádzal tomu faul na mňa, keď som vyvážal loptu cez pol ihriska. Rozhodca to neodpískal, bola medzi nami potýčka s Božokom a ja som nezakričal, že ma kopol, no on zakričal, že som ho kopol. Zahral to tak, no ja som ho kopol! ”

Náročné dva týždne

Náročná budú ešte najmenej ďalšie dva týždne, keď Bardejov bude hrať už v utorok 30. apríla o 16. hod. s Dubnicou a na ďalší utorok 7. mája v Podbrezovej.

Kormidelník Bardejov veští, že je to ešte len polovica náročnej časti a ukazuje sa hodnota kádra.

„V utorok budú chýbať potrestaní Seman, L. Zápotoka a Hanuščák. No verím, že budú k dispozícii J. Zápotoka, Staš, Palša, Kica. No len aby si každý nemyslel, že tu príde mladá Dubnica a že ju ľahko porazíme, bude to ťažký súper. Dostali sa do pásma zostupu a u nás kožu len tak ľahko nepredajú. Po zranení Grohoľa nás zostalo 21, uvidíme ako to zvládneme.”

Ešte v minulej sezóne hral v dorasteneckej lige Partizána odchovanec Michal Berecký a účinkovanie v tak náročnej súťaží je pre neho ťažkou skúškou.

„ Všetko je o rýchlosti a najmä vyššia taktická úroveň. Pri mládeži to bolo oveľa pomalšie a s menším nasadením. V Michalovciach sme sa v úvode trochu hľadali, len škoda tej červenej karty. Snažili sme sa, no o desiatich sa hrá ťažko. V obrane je na nás veľký tlak, potom chýbajú sily.”


Súvisiace články