Pavol Spál|17. jan 2021 o 23:59

Bilbao vyhralo španielsky Superpohár.

Španielsky Superpohár

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:3 (1:1)

Góly: 40. Griezmann, 77. Griezmann – 42. Marcos, 90. Villalibre, 93. Williams , bez divákov

ŽK: 11. Lenglet (BAR), 114. Alba (BAR) – 67. D. García (ATB), 109. Villalibre (ATB), 110. Morcillo (ATB) ČK: 120. Messi (BAR)

FC Barcelona: ter Stegen – Dest (46. Mingueza), Araújo, Lenglet (106. Trincao), Alba – de Jong, Busquets (97. Puig), Pedri (88. Pjanič) – Dembélé (88. Braithwait), Messi (C), Griezmann

Athletic Bilbao: Simón – Capa (81. Berenguer), Yeray, Íňigo Martínez (95. Núňez), Balenziaga (83. Lekue) – De Marcos, D. García, Vencedor (81. Vesga), Muniain – R. García (83. Villalibre), Williams (106. Morcillo)

BRATISLAVA. Lionel Messi nezvládol finále španielskeho Superpohára.

Neudržal nervy, vybuchol. V závere predĺženia Argentínčan udrel rukou protihráča Asiera Villalibreho z Athletic Bilbao, ktorý ho telom bránil.

"Bola to facka, či úder utvorenou dlaňou," zhodnotil sport.es.

Rozhodca Jesús Gil Manzano si moment skontroloval prostredníctvom VAR a kapitána Barcelony vylúčil.

"Nie je potrebné viesť polemiky. Messiho agresia sa mi zdá jasná," tvrdil Villalibre. Patril medzi hlavné postavy, pritom naskočil do hry až v 83. minúte.

Stihol vyrovnať, schytal facku od Messiho a patril medzi lídrov osláv. Hral na trúbke, dokonca má vlastnú hudobnú skupinu Orsai.

Athletic Bilbao zdolal vo finále favorita 3:2, keď rozhodujúci gól strelil v prvej časti predĺženia Iñaki Williams. Bol to parádny gól. Priamo do rohu bránky.

Prvé vylúčenie Messiho

Barcelona dvakrát viedla po góloch Griezmanna.

Bilbao však dokázalo vždy reagovať. Šancu bojovať o víťazstvo mu zabezpečil Aster Villalibre, ktorý v 90. minúte vyrovnal skóre zápasu.

Bilbao prekvapilo už v semifinále, keď vyradilo Real Madrid (2:1).

"Messi, mal by si požiadať o odpustenie," vyšiel s titulkom denník Marca.
Pre Argentínčana to bolo vôbec prvé vylúčenie v drese prvého tímu Barcelony.

Prišlo v 753. zápase.

"Messiho útok sa považuje za závažný priestupok, takže najpravdepodobnejšou sankciou sú štyri zápasy, ako sa uvádza v článku 98," vyčítal z pravidiel denník Marca.

Udrel aj Maďara

Pri debute za národný tím Argentíny v roku 2005 proti Maďarsku Messiho vylúčili už po 47 sekundách.

Maďarský obranca Vilmos Vanczák ho chytil za dres, Messi sa mu prudkým pohybom snažil vyšmyknúť. Zahnal sa a videl červenú.

Zvyšok zápasu Messi podľa svojich slov vtedy preplakal v šatni. V roku 2006 bol vylúčený v drese barcelonského béčka.

V roku 2019 dostal Messi červenú kartu v zápase na Copa America proti Čile.