Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Barcelona má záujem o Rosického

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona prejavil v uplynulých dňoch záujem o kúpu 22"S Tomášom sme sa zhodli, že na prestup ešte nedozrel

Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona prejavil v uplynulých dňoch záujem o kúpu 22

"S Tomášom sme sa zhodli, že na prestup ešte nedozrel čas," prízvukoval Paska. "Viem, že sa o tom v Španielsku píše," potvrdil Rosický a dodal: "Teší ma, že sa taký veľkoklub o mňa zaujíma, ale nie je to nič vážne. Uvidíme. Podľa španielskych novín sa na budúci týždeň v Dortmunde uskutočnia rokovania Borussie a Barcelony. Vždy som hovoril, že by som si chcel zahrať v Primera division, lenže neviem, či budú mať o mňa záujem, keď im Dortmund povie, koľko za mňa chce."

Podľa špekulácií médií by sa suma za Rosického mohla vyšplhať na úroveň 53 miliónov amerických dolárov, čo je o necelých sedem miliónov viac, ako v lete zaplatil Real Madrid za prestup Ronalda z Interu Miláno (46,3). Rosický by sa tak v historickom rebríčku dostal na štvrté miesto. Na prvom je Zinedine Zidane, ktorého v lete 2001 kúpil Real od Juventusu za 64,4 milióna dolárov, na druhej priečke je Luis Figo (56,1 milióna USD - z Barcelony do Realu v roku 2000) a tretí Hernán Crespo (54,1 - z Parmy do Interu Miláno 2000). Jeden primát by ale Rosickému neušiel - stal by sa najdrahším 22-ročným hráčom v histórii!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.