Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Medailistku z ME nezastavila ani pandémia. Mokošová trénuje v bubline

Športová gymnastka Barbora Mokošová - ilustračný obrázok. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 18. jan 2021 o 19:18

Veľmi sa z toho teším, vraví.

BRATISLAVA. Slovenská športová gymnastka Barbora Mokošová si pochvaľuje reprezentačné sústredenie v Karanténnom centre pre vrcholové športy.

V šamorínskej "bubline" sa od minulého štvrtka pripravuje 40 športovcov z troch sekcií (športová gymnastika muži, športová gymnastika ženy a moderná gymnastika), dvaja fyzioterapeuti a jedna baletka.

Po príchode všetci povinne absolvovali PCR testovanie a následne ich až do získania výsledku testu umiestnili do karanténneho pavilónu.

"Veľmi sa teším z toho, že Slovenská gymnastická federácia nám umožnila ísť do "bubliny", keďže momentálne podmienky na trénovanie nie sú pre pandémiu také, aké by sme chceli.

Sme tu štyri dni a musím povedať, že tréningy sú na veľmi vysokej úrovni, denne strávime v telocvični osem hodín, máme postarané aj o regeneráciu," uviedla prostredníctvom tlačovej správy Mokošová, ktorá už má istú miestenku na OH 2020 v Tokiu.

Spolu s bronzovou medailistkou na bradlách z ME v tureckom Mersine je v Šamoríne aj jej tréner Martin Zvalo, ktorý v "bubline" zodpovedá za mužskú časť športových gymnastov.

"Pandemická situácia zasiahla nás všetkých. Na chalanoch je vidieť, že dlho netrénovali, ale na druhú stranu musím povedať, že veľmi na sebe pracujú a plnia do bodky všetko, čo im povieme.

Chalani trénujú nad rámec, za čo som veľmi rád, otázne však ostáva, čo s nimi bude, keď sa vrátime z bubliny domov. Veľmi si všetci želáme, aby sme sa čím skôr vrátili do našich telocviční."

Súvisiace články