Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Barbierik a spol. opäť nad sily chemesákov

Sportnet|Publikované 23. nov 2005 o 00:00

Humenné - Volejbalová extraliga mužov pokračovala počas víkendu prvými zápasmi odvety základnej časti. Humenčania privítali na vlastnej palubovke

súperov z Považia, ktorí patria k horúcim adeptom na prvú šestku, ba káder Nového Mesta sa netají ambíciami bojovať o najcennejšiu medailu.

Po tom, čo Barbierik a spol. v minulej sezóne porazili chemesákov z deviatich prípadov až sedemkrát (prehrali až v play-off), séria základnej časti pokračuje. Východniari utrpeli na Považí prvú prehru v sezóne a v domácej odvete dokázali získať iba jeden set. "Už zostava Nového Mesta hovorí za všetko. Sú v nej štyria - piati hráči, ktorých veková hranica je okolo tridsiatky, takže skúsenosti im v kľúčových situáciách výrazne pomáhajú. Aj keď je družstvo pod tlakom, nepodľahnú situácii, vedia, kde je ich silná stránka a dokážu ju využiť. V našom prípade táto "presvedčenosť" chýba," konštatoval Štefan Hronec, ktorý prežíval krušné chvíle aj v sobotňajšom dueli s Púchovom. Po prvom prehratom sete neuspeli domáci ani v druhom dejstve, pričom získali iba 12! bodov... "V týchto chvíľach to s nami vyzeralo veľmi zle. Chlapci si vôbec neverili a vytvárali enormné množstvo chýb. Snažil som sa často striedať, kúskovať hru, aby sme do tretieho setu nastúpili akoby teraz začínal zápas. Nakoniec sa nám obrat podaril, zlepšili sme najmä bloky a vynútili si tajbrejk. V ňom sme viedli už 11:6, súper vyrovnal, no vlastnými chybami dopomohol k našej radosti. Bolo to stretnutie, keď výkony výrazne ovplyvňovala psychika, ktorá je u mladých hráčov na oboch stranách stále labilná. Túto slabinu však práve Nové Mesto akoby nemalo," mienil kormidelník chemesákov, ktorý musel byť vyrovnanou víkendovou bilanciou spokojný.

V ďalšom priebehu odvety sa VK Chemes Humenné predstaví doma iba v zápase so Žilinou. V ostatných štyroch prípadoch za svojimi súpermi pocestuje, najbližšie k majstrovi do Prešova a potom k vicemajstrovi VKP. "Ak chceme vstúpiť do ďalšej časti sezóny po vyčlenení prvej šestky so vztýčenou hlavou, musíme si uhrať čo najlepšiu pozíciu v tabuľke. Aby sme pred play-off mali šance na úspech čo najlepšie, znamená to druhé, resp. tretie miesto. Takže máme čo robiť," dodal Štefan Hronec.

Súvisiace články