Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Barber odkoučoval víťazný zápas Flyers iba pár hodín po smrti manželky

TASR|9. dec 2001 o 17:52

Philadelphia 9. decembra (TASR) - Manželka hokejového trénera Philadelphie Flyers Billa Barbera Jenny zomrela v sobotu po osemmesačnom márnom boji so ...

Philadelphia 9. decembra (TASR) - Manželka hokejového trénera Philadelphie Flyers Billa Barbera Jenny zomrela v sobotu po osemmesačnom márnom boji so zákernou rakovinou vo veku 48 rokov. Tréner Barber na žiadosť rodinných príslušníkov iba niekoľko hodín po jej smrti koučoval nočný ligový zápas letcov proti Minnesote.

Philadelphia na domácom ľade s prehľadom zdolala Wild 5:1. "Rešpektoval som rodinné rozhodnutie. Jen i moje deti si mysleli, že by som mal byť so svojimi hráčmi počas stretnutia. Ja som to cítil rovnako," povedal hlavný kouč letcov, ktorý žil v šťastnom manželstve 28 rokov. "Posledné mesiace boli smutné. Naša rodina je však veľmi silná. Stratili sme dámu s výnimočnými vlastňosťami, skutočnú manželku a výbornú matku," vysvetľoval rozhodnutie Barber. "Bill má dve vášne. Tou prvou je jeho rodina, druhou Philadelphia Flyers. Preto sme mu naším výkonom chceli vyjadriť plnú podporu," povedal Luke Richardson, ktorý strelil proti Minnesote prvý gól tímu.

Súvisiace články