Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Barážová séria o extraligu je vyrovnaná

Kapitán Juraj Dancsák (vpravo). (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 26. mar 2013 o 00:00

Ťažko tipovať, kto z dvojice Bemaco HC 46 Bardejov a MHC Mountfield Martin vyhrá potrebné štyri zápasy.

Ťažko tipovať, kto z dvojice Bemaco HC 46 Bardejov a MHC Mountfield Martin vyhrá potrebné štyri zápasy o účasť v našej najvyššej hokejovej súťaži. Po dvoch v Martine a v Bardejove je stav série 2:2. Každý doma vyhral i prehral, séria pokračuje možno až do nedele 31. marca, keď je plánovaný siedmy duel.

BARDEJOV. Po oba víkendové dni zimný štadión prežíval ďalšiu zaťažkávaciu skúšku, s enormným záujmom divákov to usporiadatelia zvládli.

Nemenej náročné to bolo aj pre hokejistov a trénerov, ktorí pre všetkých chceli pripraviť čo najlepší zážitok.

Bardejovčania po víťazstve v prvom zápase v Martine chceli vystúpiť takto aj doma, nepodarilo sa a Juraj Dancsák to videl takto: „Odpovedali sme na gól súpera, odpovedali sme aj na jeho druhý. No v tretej tretine sme bránili, vyhadzovali puky. Sám som mal tri gólové šance, nedal som. Na to prišiel takzvaný trest, dostali sme gól na 2:3 a bol koniec. Som smutný, lebo si myslím, že vyhral šťastnejší a lepší prehral. Petruška je dobrý strelec, z každej pozície vie dať gól, vyšlo mu to. Pre nás neexistuje nič, len vyhrať sériu.”

Tomáš Petruška výrazne pomohol Bardejovu v play–off, teraz už v drese Martina poriadne podkuruje Šarišanom, v sobotu dal dva góly.

„Určite mužstvu pomohli, ale zabrali sme všetci. Ja nechápem, prečo domáci namietali proti môjmu gólu na 1:1. Ja som bol vonku, nebolo proti čomu protestovať. No určite nás podržal brankár Šurek, a to v celej sezóne.”

Na druhý deň už boli spokojnejší Bardejovčania, ktorí zvíťazili 4:2 a vyrovnali stav série na 2:2.

Piaty zápas baráže bude v stredu 27. marca v Martine a šiesty 29. marca v Bardejove od 17.30 hod.

Fakty

Bardejov - Martin 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Góly: 16. Nagy (Mojdis, Sabol), 43. Ščurko (Kramár, Valentín) - 32. Petruška (Novotný), 36. Themár (Novotný, Petruška), 58. Važan (Themár), 58. Petruška (Kolena, Hollý). Stav série: 1:2.

Bardejov – Martin 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Góly: 4. Halás (Valentín), 35. M. Tkáč (Ľ. Sabol), 47. Dancsák (Stríž), 60. Ščurko (T. Hričina) - 7. A. Themár (Michal Važan), 58. Fujerík (A. Themár, T. Petruška). Stav série: 2:2.

šč

Súvisiace články