Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Baráž futbalových ME vyžrebujú 13. októbra v Krakove

TASR|Publikované 1. okt 2011 o 10:03

Žreb štyroch barážových dvojíc vo futbalovej kvalifikácii EURO 2012 sa uskutoční 13. októbra o 13 h SEČ v Hoteli Sheraton v v Krakove.

KRAKOV. Žreb štyroch barážových dvojíc vo futbalovej kvalifikácii EURO 2012 sa uskutoční 13. októbra o 13 h SEČ v Hoteli Sheraton v Krakove.

Termín prvých barážových zápasov je 11. a 12. novembra, odvety sú naplánované v jeden deň na 15. novembra.

Z ôsmich tímov z druhých miest po skončení základných skupín, medzi ktorými môže figurovať aj slovenský národný výber, postúpi kvarteto na záverečný turnaj do Poľska a Ukrajiny.

Slávnostný ceremoniál k barážovému žrebu povedie generálny sekretár UEFA Gianni Infantino a niekdajší poľský kanonier Zbigniew Boniek, ktorý je aj ambasádorom európskeho šampionátu.

Kompletný zoznam účastníkov doplní deväť víťazov základných skupín, najlepší tím z druhého miesta a domáce tímy Ukrajiny a Poľska.

Úspešná osmička z druhých priečok po základných skupinách bude rozdelená do dvoch košov na základe nasadených a nenasadených tímov, a podľa národného tímového koeficientu stanoveného po skončení skupinovej fázy kvalifikácie EURO 2012.

Spomínaný koeficient je určený na základe výsledkov v kvalifikácii a v prípade postupu aj na finálovom turnaji EURO 2008 v Rakúsku a Nemecku, MS 2010 v JAR a kvalifikácii EURO 2012.

Najlepší koeficient majú úradujúci majstri sveta a Európy zo Španielska (43,150), Slovensko figuruje zatiaľ na 15. priečke s koeficientom 28,045.

Zverenci trénera Vladimíra Weissa musia odohrať už len dva kľúčové kvalifikačné súboje, doma proti Rusku a potom v Macedónsku.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články