Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Banská Bystrica nedala kamzíkom šancu

(Autor: SITA/ Jakub Julény)
Sportnet|Publikované 23. feb 2016 o 19:00

Domáci hokejisti zvíťazili vysoko 6:2 nad hráčmi HK Poprad v utorkovom zápase 50. kola Tipsport ligy.

Domáci hokejisti HC 05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili vysoko 6:2 nad hráčmi HK Poprad v utorkovom zápase 50. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016.

BANSKÁ BYSTRICA, POPRAD. Za úspešných "baranov" sa do streleckej listiny postupne zapísali Marcel Petran, Tomáš Matoušek, Juraj Bezúch, Jason Bast v oslabení, Milan Kytnár a Lukáš Hvila v presilovej hre.

Vo farbách hosťujúcich "kamzíkov" im gólovo sekundovali iba Henrich Jaborník, ktorý otvoril skóre, a Patrik Koyš.

Priebeh stretnutia

Popradčania nastúpili bez trojice zranených Bartečka, Krotáka a Kostúra, navyše im chýbal pre trest i Rapáč.

Napriek tomu sa od úvodu zahryzli do súpera. Veľkú šancu nevyužil najprv Koyš, ktorý minul odkrytú bránku domácich. Presne mieril až Jaborník. Ten napriahol spoza kruhu a trafil ideálne.

Bystričania sa zmobilizovali a ešte do prestávky otočili nepriaznivé skóre. Od modrej a mantinelu totiž poslal pozdrav gólmanovi Svobodovi Petran a neskôr vyšla tretiemu útoku akcia po vyhratom buly.

Zigo naservíroval do medzikružia Matouškovi a ten mieril pohotovo po ľade 2:1.

V osemnástej minúte vyrobil chybu na obrannej modrej Popradčan Malina. Využil toho Bezúch. Jeho sólo malo gólovú podobu.

V strednej časti sa dlho nič nedialo. Hosťujúci Štrauch mieril vedľa a domáceho Hvilu vychytal Svoboda. V polovici zápasu sa rútil na bránku Popradu M. Surový, no nebol úspešný.

Udreli teda Podtatranci. Po prihrávke Štraucha sa presadil z pravej strany švihom z uhla Koyš a znížil na 3:2.

Tento stav mohol zmeniť Surový, ale zazvonil iba na žŕdke. V 35. minúte hrali síce kamzíci presilovku, avšak tešili sa hráči spod Urpína. Bortňák vybojoval puk v útočnej tretine, našiel v medzikruží Basta, ktorý trafil ideálne 4:2.

V tretej tretine sa snažili hostia niečo so zápasom urobiť. Nevyužili dve presilovky v rade a čo bolo podstatné, nepresadili sa v dvoch šanciach. Najväčšiu mal Paločko. Preštrikoval sa pred Bacashihuu, no tiesnený neskóroval.

Platilo teda pravidlo nedáš dostaneš. Bajaruns ideálne našiel pred bránkou Kytnára, ktorý iba nastavil hokejku 5:2.

Bodku za zápasom dal napokon v závere v presilovke Hvila, ktorý ťažil z prihrávky Tománka a uzavrel skóre na 6:2.

Povedali po zápase

Pavol Paukovček, tréner Popradu: "Výsledok je pre nás krutý, no napriek tomu by som chcel hráčov pochváliť za bojovnosť a predvedený výkon. Mrzia nás hlavne nevyužité presilové hry. Súper so skúseným mužstvom využil všetky ponúknuté šance, trestal naše chyby a tým pádom aj zvíťazil."

Richard Zedník, asistent trénera Banskej Bystrice: "Z našej strany to bol vlažný výkon. Môžeme byť spokojní iba s tromi bodmi a s tým, že sme po dlhom čase dali gól z presilovky. To je asi tak všetko. Poprad bojoval, my sme využili šance a dali z nich góly. Takto si však výkon smerom do play-off ani zďaleka nepredstavujeme."

Štatistika

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Poprad 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 11. Petran (Majdan), 17. Matoušek (Zigo, Sandgren), 18. J. Bezúch, 35. Bast (Bortňák), 47. Kytnár (Bajaruns), 59. Hvila (Tománek, Bast) - 10. Jaborník (Matúš Paločko), 31. Koyš (Štrauch)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: L. Paukovček (Poprad) osobný trest 10 min + DKZ, presilovky a oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Kacej, Stanzel, 1605 divákov

Zostavy:

Banská Bystrica: Bacashihua - Ivan Majeský, Šmach, Roussel, Pujacs, Grndling, V. Čížek, Petran, Sandgren - Majdan, Bast, R. Tománek - Hvila, Kytnár, Bajaruns - Lunter, Zigo, Matoušek - Bortňák, M. Surový, J. Bezúch

Poprad: R. Svoboda - Dinda, R. Suchý, Š. Fabian, Jaborník, Kasík, Malina, Pařízek, Gaborčík - Koyš, Heizer, Štrauch - Matúš Paločko, Lantoš, Achs - Mikula, L. Paukovček, Števuliak - Bednarčík, Toma, Lindeman

sita

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po zápasoch utorkového 50. kola

HK Orange 20 18 1 0 1 0 0 16 22:83 5

• Pozn.: HK 36 Skalica vylúčili zo súťaže (za tri kontumácie) a jej výsledky anulovali.
  • Pozn.: Popradu po skončení základnej časti odpočítajú tri body.

Legenda: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.