Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Banovský s druhým hetrikom v sezóne

Róbert Andrejov|Publikované 26. nov 2015 o 23:00

V tabuľke kanonierov ligy sa dotiahol na vedúceho Halása, nastrieľal už 18 gólov.MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti Michaloviec sa udržali na víťaznej vlne.

Hoci na ľade susedného Humenného nastúpili bez svojho kapitána a najproduktívnejšieho hráča Juraja Faitha, ktorého skolila viróza, dokázali v zemplínskom derby triumfovať hladko 5:2 (1:0, 3:1, 1:1).

Napriek Faithovej absencii sa opäť darilo prvému útoku Dukly, hlavne Tomášovi Banovskému, autorovi hetriku.

Nezakríknuť to

Michalovský odchovanec strelil v Humennom prvé tri góly svojho mužstva a výraznou mierou prispel k natiahnutiu víťaznej série „vojakov“ na štyri zápasy.

„Som veľmi spokojný, že mi to tam padalo, bol to môj druhý hetrik v sezóne. Chlapci mi pomohli, sem-tam som sa snažil aj ja im niečo  'načapovať', ale nevyšlo to. Dúfam však, že v strieľaní gólov budem pokračovať aj naďalej,“ povedal Banovský, ktorý má už na svojom konte rovnaký počet presných zásahov ako líder tabuľky kanonierov Igor Halás z Prešova, ten však odohral o dva duely viac ako „Banán“, ktorý však zatiaľ na korunu kráľa strelcov vôbec nemyslí.

„Momentálne skôr nato, že za hetrik budem musieť v kabíne niečo zaplatiť,“ usmial sa 23-ročný útočník.

Derby v Humennom mala Dukla pod kontrolou a zvíťazila zaslúžene.

„Nehralo sa tam príjemne, sú tam zlé mantinely. Cieľ sme však splnili.“

Dnes o 17. hodine hostia Michalovčania poslednú Považskú Bystricu. Sú v laufe, konečne sa im začalo dariť.

„Len aby sme to nezakríkli. Máme pohodu na hokejkách, hoci sú tam nejaké chybičky. Chceme vyhrať aj dnes,“ dodal Banovský.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.