Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bálintovej sezónu "okorenili" zranenia

Sportnet|Publikované 24. mar 2009 o 23:00

Ako jediná z basketbalistiek v juniorskom veku bola v kádri Maximy Broker od začiatku sezóny. Pred jej štartom prišla Katarína Bálintová zo susednej

Cassovie a bolo jasné, že najprv musí mládežnícka reprezentantka nabrať ostrohy. Už beztak to mala v nabitom kádri majstra s miestom pod slnkom ťažké a jej adaptáciu ešte skomplikovali zdravotné problémy.

KOŠICE. Momentálne je však fit a dostala šancu vybehnúť na ihrisko aj v prvom štvrťfinálovom stretnutí play-off, v ktorom žlto-modré deklasovali Cassoviu 106:47. Pripravená bude aj na dnešnú odvetu, ktorá je v hale na Palackého ulici naplánovaná na 15.30 hod.

Chcela sa vytiahnuť

Práve z Cassovie Katarína Bálintová prišla, takže v štvrťfinálovej sérii hrá proti svojmu materskému klubu, kde ešte vlani pôsobila. "Teraz som proti Cassovi nastúpila prvýkrát, lebo v dlhodobej časti som sa presne pred stretnutiami proti bývalému klubu zranila. Cítila som zvýšenú motiváciu, lebo som sa chcela vytiahnuť pred bývalými trénermi a nedávnymi spoluhráčkami. Chcela som ukázať, že niečo vo mne naozaj je, keď som už do Maximy prišla," vraví Bálintová.

Najprv koleno, potom členok

Táto juniorská reprezentantka však neprežíva dobrú sezónu. Príchod do veľkéko klubu jej "okorenili" zdravotné ťahanice. Ešte sa poriadne nestihla medzi euroligovými spoluhráčkami oťukať a už od prvého novembrového dňa bola mimo hry. "Dva mesiace som musela pauzovať pre roztrhnuté bočné väzy v kolene. Stalo sa mi to v juniorskom zápase v Ružomberku, hneď na začiatku sa mi koleno zalomilo a pohroma bola na svete. V januári som konečne začala znovu naplno trénovať, no už na konci mesiaca som si vyvrtla členok. Na jednu sezónu teda toho bolo viac než dosť," povzdychla si nádejná krídelníčka.

Aj maturitné povinnosti

Takéto pauzy jej rozhodne neprospeli, a tak minútky na palubovke zbiera len veľmi striedmo. "Prišla som do družstva, kde som sa mala priúčať nové veci. Možno práve tie výpadky mi teraz vo výkonoch chýbajú, určite som si to predstavovala úplne inak. Musím však zaklopať, že momentálne som fit, a tak dúfam, že záver ročníka bude lepší, než celý doterajší priebeh. Aj teraz však nejaké tréningy vynechávam, keďže maturujem. Písomnú časť mám čerstvo za sebou, ešte ma čaká ústna. A potom ešte prijímačky na vysokú školu," vraví možno budúca učiteľka telesnej výchovy a telocviku, prípadne manažérka zemských zdrojov. Na tieto odbory sa hlási študovať.

Nesťažuje si

Svoju budúcnosť však spája predovšetkým s basketbalom. Napriek nevydarenej prvej sezóne v Maxime Broker má ešte všetko pred sebou. "Zatiaľ sa v družstve cítim veľmi dobre, nemám sa na čo sťažovať. Po tejto stránke to prevýšilo moje očakávania. Azda sa to bude aj herne už len zlepšovať a získam si dôveru trénera," dúfa 18-ročná basketbalistka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.