Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bálintová: Tréner bol pokojný, asi pomohli lieky

Šikovná rozohrávačka pomohla k výhre. B. Bálintová (vľavo) zaznamenala osem bodov a päť asistencií. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 4. feb 2016 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v stredu v enormne dôležitom zápase na palubovke francúzskeho Lille 78:48.

Basketbalistky Good Angels Košice zvíťazili v stredu v enormne dôležitom zápase na palubovke francúzskeho Lille 78:48 a ukončili sériu piatich prehier v Eurolige. V prípade, že zverenky trénera Kováčika vo svojom záverečnom vystúpení na domácej pôde zdolajú posledný tím tabuľky Šopron, postúpia do štvrťfinále pohára FIBA.

KOŠICE. Na pôde francúzskeho celku podali košické basketbalistky excelentný výkon, ktorým potešili aj trénera Maroša Kováčika.

„Cestou domov bola veľmi dobrá nálada, rozhodne hlučnejšia ako po predošlých zápasoch. Za päť rokov, ktoré som strávil v Košiciach sa nepamätám, aby sme tak konzistentne odohrali dva polčasy. Okrem nejakých pár hluchých minút v štvrtej štvrtine hrali dievčatá tak dobre, že miestami ani nepotrebovali našu pomoc,“ povedal Kováčik.

Prekopali základnú päťku

Minulý týždeň na lavičke svojho tímu chýbal pre problémy s chrbticou a kormidla sa tak ujal generálny manažér Daniel Jendrichovský. Pomohol teda hráčkam aj fakt, že mali naspäť svojho „starého“ trénera?

„To je skôr otázka na dievčatá. Určite sa lepšie cítia, keď majú niekoho za chrbtom, ale ťažko sa mi hodnotí, keďže som v Schiu nebol. My sme išli prekopaním základnej päťky do veľkého risku, skúsili sme ju poskladať ináč ako v

minulých zápasoch a tentokrát to aj s pričinením veľkej bojovnosti dievčat vyšlo,“ povedal Kováčik.
K návratu trénera Kováčika na lavičku sa vyjadrila najlepšie asistujúca hráčka (5 nahrávok) v stredajšom zápase Barbora Bálintová.

„Určite je to rozdiel, pretože vie ako zareagovať na jednotlivé situácie počas zápasu. Predsa len náš manažér nie je tréner a nevie ako to robiť, aj keď sa snažil. Je to však viditeľná zmena, keď je na lavičke niekto, kto to robí dlhé roky a vie ako si poradiť s určitými situáciami,“ povedala Bálintová.

Tej sa tréner Kováčik videl o čosi menej búrlivý ako zvyčajne. „Myslím si, že bol celkom pokojný, asi mu pomohli tie lieky,“ zasmiala sa košická rodáčka.

Nemôžu si mydliť bruchá

Postup do druhej najprestížnejšej súťaže majú žlto-modré vo svojich rukách. Ak zdolajú na domácej palubovke maďarský Šopron zahrajú si s istotou štvrťfinále pohára FIBA.

„Myslím si, že dôležitý bude najmä začiatok po mentálnej stránke. Vieme presne ako to je rozohrané a pokiaľ ten duel vyhráme, tak nás vôbec nemusia zaujímať ostatné výsledky našej skupiny a môžeme dokonca skončiť aj piaty. Pomohol nám aj Galatasaray, ktorý porazil na horúcej pôde Salamancu, čo nám zahralo do kariet. V prvom rade sme si však pomohli my sami naším výkonom v Lille,“ skonštatoval Kováčik.

Zápas proti outsiderovi skupiny A však nemôžu Košičanky za žiadnych okolností podceniť.

„Šopron je tímom, ktorý sa veľmi nespolieha na obranu, keďže dostávajú veľa bodov každý zápas. Dokonca mám pocit, že majú najhoršiu obranu v celej Eurolige. My sme sa však na ich palubovke presvedčili, že pokiaľ im dáte priestor, sú schopní skórovať aj 70 alebo 80 bodov. Bolo by z našej strany scestné si nejako mydliť bruchá, že sme vyhrali nad Lille. Nemôžeme si dovoliť podceniť Šopron a ja verím, že sa to ani nestane,“ povedal košický tréner.

Domov išli s úsmevom

Hráčky Good Angels mali po zápase v Lille dôvod na radosť. Na súperovom ihrisku naposledy triumfovali 9. decembra minulého roka, keď zdolali práve Šopron.

„Konečne sme išli domov s úsmevom na tvári. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, keďže sme odviedli skvelý výkon. Urobili sme presne to, čo sme mali v pláne a zároveň sme bojovali jedna za druhú. Konečne nám to padalo v útoku a tým sme súpera zlomili,“ povedala Bálintová.

Prezradila, že žiadne oslavy ešte nie sú na mieste. Dôležité bude skoncentrovať sa na posledný euroligový zápas v tejto sezóne.

„Posledný krok býva vždy najťažší a ja verím, že my ho zvládneme. Chceme predviesť výkon, ktorý bude minimálne rovnaký, ak nie ešte lepší ako ten v Lille.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.