Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Balík peňazí k nemu nedorazil v termíne, preto ostrieľaný gólman opustil rady nováčika

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Prešov - Vstup nováčika najvyššej hokejovej súťaže do nového ročníka je značne komplikovaný. Popri bežných starostiach súvisiacich s posilňovaním

kádra vyskočili problémy s financiami a tak nie div, že v Spišskej Novej Vsi je v poslednom období horúco. Možno až príliš. Najviac však prekvapilo, že od pondelka prestal absolvovať prípravu skúsený brankár Marek Milý (na snímke), ktorý prišiel ešte v priebehu uplynulej sezóny z Prešova na hosťovanie. Osvedčil svoje bohaté skúsenosti a Spišiakom pomohol vybojovať postup. Pravdaže, predstavitelia HK VTJ prejavili o jeho služby záujem aj v ďalšom období a tak si obe strany podali ruky. Všetko sa zdalo v najlepšom poriadku až do tohto týždňa. Ostrieľaný ochranca svätyne jednoducho zo svojho pôsobiska odišiel. Manažér klubu Dušan Kacvinský pre TASR povedal, že Milý " neprišiel jednoducho na tréning a to si hráč nemôže dovoliť. Celé leto mu platíme prípravu a takýmto prístupom ju dehonestuje."

Marek sa k tomu ešte v pondelok vyjadriť nemienil. Chcel sa najprv zoznámiť podrobnejšie s tým, ako budú hodnotiť jeho počin funkcionári. Sľúbil však, že nestrčí hlavu do piesku a neskôr povie svoj názor. Tak sa aj včera stalo. "Odišiel som kvôli finančným nezrovnalostiam," rozhovoril sa M. Milý. Na otázku, aby bližšie špecifikoval svoje slová a či má na mysli chýbajúcu základnú mzdu, dodal: "Ide o balík peňazí, ako to nazýva pán Kacvinský, takže je to jedno, či to označíme ako mzda alebo odmena. Ide o sumu, ktorá mi nebola vyplatená. Nebolo dodržané to, čo malo byť realizované. Termín splátok sa naťahoval. A za aké obdobie mi klub dlhuje financie? To je jedno, či za marec alebo jún..."

Uplynulý piatok vedenie HK vyplatilo koruny hráčom, ktoré boli predmetom nevôle hokejistov. "Niečo som dostal aj ja, ale nie všetko. Prísľub bol však taký, že v tento deň inkasujeme kompletnú sumu, na ktorú máme nárok." Paradoxne o tri dni po tom, čo časť peniažkov putovala na konto hráčov, Marek sa rozhodol, že kolektív východniarov opustí... "Nebola dobrá atmosféra. Peniaze robia zlú krv a stále sa hovorilo o tom istom. Myslím si, že od marca bolo dosť času na to, aby sa veci dali do poriadku."

Mareka sa cieľová prémia za minulú sezónu veľmi netýkala, lebo v Sp. N. Vsi bol iba krátko, išlo skôr o iné financie. D. Kacvinský však už dávnejšie proklamoval, že podlžnosti voči aktérom budú uhradené do začiatku nového ročníka. Tak sa zdá, ako keby ochranca svätyne neveril týmto slovám. "Na Spiši budú finančné problémy, to je môj pohľad. Celý čas sa to odsúvalo." O pohľadávkach voči HK rokoval zaňho jeho manažér. K radikálnemu riešeniu sa odhodlal z kolektívu iba Milý. Nerozhodol sa však okamžite. "Už som o tom uvažoval dlhší čas, lebo to nefungovalo tak, ako malo. Bol som na niečom dohodnutý, nechal som v Prešove obchod napospas. Musel som si nájsť náhradu za seba a toho človeka platiť bez ohľadu na to, či mi v klube vyplatili peniaze alebo nie. Zamieril som na Spiš, ale nikomu nemôžem nič dávať za vinu, lebo doba je ťažká a prostriedky na hokej sa zháňajú ťažko."

Činovníci sa v uplynulých dňoch s Marekom zhovárali. Ešte v pondelok mal debatu so Slavomírom Cabanom, riaditeľom HK. "Ak by som dostal zvyšnú časť, bol som pripravený ešte v tento deň popoludní prísť na tréning. Lenže záujem chýbal, tak som sa nevrátil." Inak, definitívny termín na vyplatenie podlžností hráčom je tiež nejednoznačný. "Ja som počul, že do 15. septembra sa má tak udiať, ale či sa niečo na tom nezmenilo, to neviem." V každom prípade tento borec neufujazdil bez slovka vysvetlenia, o svojom úmysle informoval buď sám alebo prostredníctvom manažéra riaditeľa i manažéra klubu, ako aj trénera Vladimíra Klingu. "Nezaslúžil si odo mňa, aby som mu to urobil bez toho, aby som ho neinformoval. Mrzí ma kvôli divákom, že to takto dopadlo. Ľudia majú hokej radi, aj mňa lákala extraliga. Mal som to blízko." Čo bude s Milým ďalej, nevie. "Aj Poľsko som opustil predčasne a neľutoval som to. Venujem sa tomu, čo som robil a možno nejaká možnosť zachytať si sa naskytne. Trebárs v Prešove." Háčik je len v tom, že najprv musí rozviazať zmluvu so Sp. N. Vsou. Nebude v tom problém? "Na to odpovedať neviem..." Ak Spišiaci nebudú súhlasiť, Marek vie, že v najbližších mesiacoch sa v bránke neukáže.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.