Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Baldovský: Prvý zápas bude určite kľúčový

Súboj o bronz. Košičania skrížia zbrane s Interom. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 22. apr 2016 o 22:00

Basketbalisti KB Košice neuspeli v semifinále play-off Eurovia SBL, no zabojujú o tretie miesto proti bratislavskému Interu.

Séria hraná na dva víťazné zápasy štartuje v sobotu o 18. hodine v hlavnom meste.

KOŠICE. Súboje o bronz tradične sprevádzajú špekulácie o tom, ktorý tím bude mať väčšiu túžbu vyhrať po vypadnutí v semifinále. Výnimkou nebude ani séria Košíc proti Interu.

Zatiaľ čo pre býkov bol úspechom už postup medzi najlepšiu štvorku, Inter s bratmi Rančíkovcami pomýšľal na titul.

„Nálada v tíme je dobrá. Chceli by sme sezónu zakončiť čerešničkou na torte v podobe bronzovej medaily. Motivácia je veľká,“ povedal košický krídelník Stanislav Baldovský.

Ďalším faktorom, ktorý môže ovplyvniť výsledok série je to, ako sa oba tímy vyrovnajú s herným výpadkom. Košičania nehrali súťažný zápas od 13. apríla a Bratislavčania dokonca od 6. apríla.

„Môže to byť naša výhoda, ale iba minimálna. Majú vo svojom strede skúsených hráčov, ktorým je jedno, či majú dva alebo tri týždne voľna. Určite chcú taktiež získať bronzovú medailu a budú bojovať, pretože som pôsobil v Interi a poznám tam hráčov.“

Najdôležitejšie však budú výkony na palubovke. Ani jedno z mužstiev si nemôže dovoliť zbytočné zaváhanie, pretože v krátkej sérii nebude čas na opravu.

„Preto bude prvý zápas určite kľúčový. Ak by sa nám ho podarilo vyhrať, myslím si, že v stredu to doma dotiahneme do víťazného konca. Bude to však veľmi ťažké a nechcem nič predbiehať,“ pokračoval Baldovský.

V tejto sezóne zdolali Inter len raz

Výsledky zo základnej časti nahrávajú viac Bratislavčanom, ktorí triumfovali v troch zo štyroch vzájomných duelov, pričom dvakrát vyhrali aj na košickej palubovke.

„V oboch zápasoch doma sme smolne prehrali. V jednom prípade to bola tesná porážka o tri body a v druhom sme si prehrali doslova vyhratý zápas. Vtedy bol dokonca vylúčený Rado Rančík, no práve to ich nakoplo a lepšie zvládli záver duelu,“ zaspomínal si.

Posledný zápas proti Interu odohrali košickí basketbalisti ešte koncom januára. Odvtedy býci pod vedením trénera Dražena Brajkoviča stabilizovali káder aj výkonnosť a v semifinále s Prievidzou ukázali, že dokážu konkurovať každému.

„Základná časť je za nami, teraz je tu boj o tretie miesto. Musíme všetci do jedného hrať celých štyridsať minút koncentrovane, hlavne v obrane a potom príde výsledok sám.“

Recept na úspech ukázalo Komárno

Inter nebude pre Košice jednoduchým protivníkom. Žlto-čierni obsadili v dlhodobej súťaži druhú priečku a vo štvrťfinále pohodlne prešli cez Karlovku.

V semifinále však nečakane zakopli a s Komárnom prehrali všetky štyri zápasy.

Práve z týchto duelov čerpali býci dôležité informácie, ktoré by im mohli pomôcť k zisku bronzovej medaily.

„Rozoberali sme ich. Komárno hralo od začiatku tvrdo a hlavne tímovo. Vedeli si prihrať, vyhodiť loptu a Inter na to nebol pripravený,“ hovoril Stanislav Baldovský.

Košičania hru svojho súpera dôkladne analyzovali. Preto vedia, na čo si budú musieť dať pozor, a čo môžu využiť vo svoj prospech.

„Ich najsilnejšou stránkou sú bratia Rančíkovci, ktorí sú veľmi skúsení a kvalitní basketbalisti. O ich slabinách je ťažké hovoriť, predsa len, je to Inter. Budeme však na nich musieť hrať rýchlo a možno budú mať rezervy v obrane,“ dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.