Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Baldovský: Obrana bola katastrofálna

Postupové oslavy museli odložiť. S. Baldovský (vľavo) vie, že v stredu už pôjde o všetko. (Autor: Lukáš Droppan)
Sportnet|Publikované 13. mar 2016 o 23:00

Po dvoch prehrách v rade nastúpili Levičania proti nováčikovi z Košíc s nožom na krku.

V prvej štvrtine to bolo jasne viditeľné, že ide o dôležitý zápas. Levičania si pred 1300 divákmi chceli napraviť renomé a tak tomu všetko prispôsobili.

LEVICE. Na lavičku sa po dvoch zápasoch vrátiť tréner Teo Hojč, ktorý pauzoval pre trest.

Domácich správne namotivoval a od začiatku to bolo vidieť. Ešte v prvej štvrtine sa košickí basketbalisti držali na odstup pár bodov, ale hlavne v druhej perióde Levice jednoznačne dominovali.

Chytili sa aj v úspešných trojkových pokusoch, keď počas celého zápasu Košiciam nasúkali 15 trojok, zatiaľ čo hostia len menej ako polovicu.

Z pohľadu psychiky bola mimoriadne dôležitá trojka Martina Sýkoru v poslednej sekunde. Hostia stratili loptu pod košom, ktorá sa dostala k Sýkorovi a ten z asi troch metrov pred polovicou ihriska trafil od dosky nádhernú trojku.

Diváci boli v tom okamihu vo vytržení. Polčas Levice vyhrali 61:49.

V druhej časti hry si domáci pohodlne kontrolovali svoj náskok. V poslednej perióde to bolo už len o výške skóre, ktoré sa rýchlo blížilo k stovke.

Vytúženú métu dosiahol najlepší hráč Levíc Milan Žiak, ktorý v 39. minúte trojkou zvyšoval na 102:83.

Štvrtý zápas série odohrajú oba celky v stredu na palubovke v Angels aréne o 18. hod.

Povedali po zápase

Teo Hojč (tréner Levíc): „Dnes sme do toho dali všetko, darilo sa nám v útoku, potom idú veci ľahšie a je radosť hrať. Košice majú veľmi silný tím a je ťažké hrať proti nim u nás doma, nie to ešte na ich palubovke. My však v stredu nemáme čo stratiť a pôjdeme do toho s cieľom vyhrať tam a vrátiť sériu na rozhodujúci piaty duel do Levíc.“

Stanislav Baldovský (hráč Košíc): „Dnes to bol útočný basketbal, naša obrana bola úplne katastrofálna. Dostať 104 bodov je veľmi veľa, to sa potom ťažko vyhráva. Nechceli sme to dnes podceniť, ale boli sme si vedomí že vedieme 2:0. Teraz je to 2:1, v stredu je dôležitý zápas doma a my ho musíme zvládnuť.“

Levice – Košice 101:83 (61:49), stav série – 1:2

Levice: Žiak 28, Markovič 23, Granger 8, Stojadinovič 6, Miljković 0 (Colimon 19, Sýkora 12, Valentine 8, Klár 0).
Košice: Baldovský 17, Keely 13, Vlahovič 12, Dimič 9, Jankovič 7 (Edwards 20, Avramovič 3, Galata 2, Baťka 0). TH: 10/7 – 18/16, Trojky: 15 – 7, Fauly: 21 – 18. Rozhodovali: Ženiš, Fuska, Turčin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.