Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Baldi Košice do Final Four

Sportnet|Publikované 20. mar 2009 o 00:00

Squashisti už odohrali aj posledné kolo druhej slovenskej ligy. Zúčastnili sa ho dve košické družstvá: Baldi Košice a Rekreativo Košice. KOŠICE.

Squashisti už odohrali aj posledné kolo druhej slovenskej ligy. Zúčastnili sa ho dve košické družstvá: Baldi Košice a Rekreativo Košice.

KOŠICE. Veľký favorit druhej ligy v squashi Baldi Košice nastúpil v zložení: Baldi Gregor, Maroš Maxián, Jaroslav Ferenc a Heňa Lokšová. Košičania vstúpili do bojov duelom proti svojmu najväčšiemu konkurentovi Bridgedalomu Martin. V prvom zápase vyhrala Heňa Lokšová nad Miroslavom Buricom hladko 3:0. V ďalšom prehral Jaroslav Ferenc s Róbertom Vecelom tesne 2:3. Rozhodujúcim sa ukázal zápas medzi Košičanom Marošom Maxiánom a Johnom Mc Leodom, v ktorom Maxián po päťsetovom boji zdolal svojho súpera 3:2. V zápase jednotiek dokázal Baldi Gregor, ktorého počas celého víkendu trápila zranená päta, získať proti Antonovi Packovi potrebný set a aj keď napokon prehral 1:3, zabezpečil svojmu družstvu tesné víťazstvo nad lídrom ligy 3:2. V ďalších zápasech si hráči Baldi Košice poradili s družstvom KS 2000 Banská Bystrica B 3:0, Victória Žilina B 3:1, Lunys Poprad Juniori 3:1 a Victória Žilina C 3:2. Celkovo obsadilo v 2. Lige Východ družstvo Baldi Košice 2. miesto, postúpilo do Final Four, kde bude bojovať o celkové víťazstvo v 2. lige.

Druhým družstvom, ktoré zasiahlo cez víkend do bojov, bolo Rekreativo Košice v zložení: Tomáš Kozáček, Ladislav Zeťák, Ivo Mochnáč, Vladimír Ruščin a Alexander Kopčík. Hráči Rekreativa dokázali počas víkendu poraziť družstvá Victória Žilina C 3:1, KS 2000 Banská Bystrica B 3:0, Lunys Poprad Juniori 3:2. Nad ich sily boli tímy Bridgedale Martin, s ktorým prehrali 0:4 a Victória Žilina B 0:4.

Celkovo obsadili hráči Rekreativa 6. miesto a v poslednom kole predbehli aj svojich klubových kolegov z družstva Kuenz Košice, ktorí na posledné kolo ligy necestovali.

Súvisiace články