Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Baláža mrzí zahodená sedmička

Sportnet|Publikované 5. dec 2008 o 00:00

Až nečakane jednoznačný priebeh malo stretnutie susedov v extraligovej tabuľke hádzanárov medzi Inžinierskymi stavbami Košice a Novými Zámkami.

Stavbári mali v nohách troch dní dva zápasy a oba zvládli k spokojnosti trénera aj vedenia klubu. V pohári vyhrali tesne, no v extralige zabrali a súpera doslova prevalcovali.

KOŠICE. Oba celky sa snažili hrať rýchlu hádzanú, ktorá viac sedela hostiteľom. Postupne získali pevnejšiu pôdu pod nohami a hoci sa súper snažil s nimi držať krok, s pribúdajúcim časom boli jasnými pánmi na palubovke.

Základom dobrá obrana

Aj keď mali domáci problémy so zložením zostavy menšie problémy na hre to nebolo badať. Veľmi dobre bránili a medzi tromi žrďami doslova čaroval František Boháč. Počas stretnutia mal 24 úspešných zákrokov, čo je viac ako 50 percentná úspešnosť čo hovorí samé za seba. "Nastúpili sme trocha s obavami, lebo Nové Zámky sú tretie a majú solídny mančaft. Napriek tomu sme si však verili ale škoda pozahadzovaných šancí v prvom polčase, či už brejkov alebo pokutových hodov. V závere sme predsa len súperovi unikli na vyšší rozdiel. V šatni nás tréner upozornil na zbytočné chyby a zdôrazňoval, aby sme sa ich v druhom polčase vyvarovali. Nástup do neho nám vyšiel dali sme tri góly, pričom sme využili aj presilovku. Pod dojmom vysokého náskoku sa nám hralo dobre," hovorí Maroš Baláž. Nepremenená sedmička za stavu 9:7 ho mrzela, ale neprestal si veriť. Pokúšas strelecké šťastie, dal niekoľško gólov z hry a potom aj druhú sedmičku, ktorou zvyšoval na 27:15. "Veľmi dobre sme bránili a dobrý výkon podal aj brankár Boháč, ktorý nás vo viacerých momentoch podržal."

Dobre sa pripravili

V druhom polčase hostitelia jasne dominovali a nebyť niekoľko minútového streleckého výpadku, skóre mohli byť ešte výraznejšie. Súper pôsobil veľmi odovzdane a zdalo sa, že útočným štýlom nového trénera Pavla Jana ešte nie sú celkom zžitý. "Aj keď sa snažili hrať niečo nové nešlo im to sa hrali tak ako na začiatku sezónu. Na tohto súpera sme sa dobre pripravili, pozreli sme si ich zápas na videu, rozobrali streľbu a snažili s me sa eliminovať ich útočné snaženie už rozohrávke. Śkoda, že sme opäť v druhom polčase zahodili šance a súper to využil a stiahol z nášho náskou, ale v závere sme dokázali streliť ďalšie góly. Asi nik nepredpokladal také vysoké skóre, ale počas celého stretnutia sme mali prevahu, ktorú sme vyjadrili aj gólovo," povedal po stretnutí spokojný strelec stavbárov. Duel susedov v tabuľke mal nečakane jednoznačný priebeh, hoci súperovi nemožni uprieť snahu, ktorá na kolektívny výkon hostiteľov nestačil. Šiestym víťazstvom v rade si stavbári upevnili druhú priečku na ktorú si robilo zálusk pred sezónou vaicero družstiev.

JAROSLAV GLOVIČKO

Súvisiace články