Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bakša so zlomeným palcom výraznou oporou

Sportnet|Publikované 30. sep 2007 o 22:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skVýraznou oporou prešovských hádzanárov v súboji s rakúskym Bregenzom v Lige majstrov bol najstarší hráč na palubovke

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Výraznou oporou prešovských hádzanárov v súboji s rakúskym Bregenzom v Lige majstrov bol najstarší hráč na palubovke (r.nar.1961), brankár Tatrana Dušan Bakša. Pred prvým stretnutím v skupinovej fáze LM ale vôbec nebolo jasné, či vôbec nastúpi.

PREŠOV. Skúsený gólman však na zranenie ruky zabudol. V zápase proti Rakúšanom sa medzi konštrukcie brány zeleno bielych postavil ako prvý. Chytal výborne a z dvoch ďalších brankárov Tatrana na lavičke, výkonom pustil do brány akurát na sedmičky Meluša.

Najlepší so sebazaprením

Výkon Dušana Bakšu je hodný uznania hlavne preto, že na zápas, ako sa ukázalo, nastupoval nedoliečený. S veľkým sebazaprením. "Zdravotné problémy stále mám," upozornil nás po zápase. "Palec na ruke mám zlomený. Na úplne doliečenie potrebujem takých šesť týždňov. Mám ich za sebou štyri. S Bregenzom som ale chcel byť pri tom. Musel som sa teda prehrýzť aj cez bolesť. Ale šlo to." Pri prvej akcii súpera si na loptu nesiahol. V ďalších fázach ale niektorými zákrokmi exceloval. "Spoliehal som na to, čo mám natrénované. Hlavne ale na vlastné skúsenosti a dôveru spoluhráčov."

S Bregenzom tretí raz

D. Bakša na sebe, na rozdiel od takého Fuňaka, ktorý pár čistých šancí zahodil, zápasové napätie na sebe nedal poznať. "Hráči, ktorí toho už majú na vrcholných podujatiach niečo odohrané, na tých bolo vidieť väčší herný pokoj. Je to ale celkom prirodzené. Menej skúsení toho viac pokazili. Lenže aj im je treba zbierať skúsenosti práve v takých ťažkých medzinárodných konfrontáciách." Brankár Tatrana Prešov ich má na rozdávanie. "Proti Bregenzu som hral v Lige majstrov už po tretí raz. Prvý raz za Sečovce, druhý, pri premiérovom štarte Tatrana v LM za čias tréner P. Hatalčíka. V oboch predošlých konfrontáciách sme súpera vyradili. Momentálne je to ale iný Bregenz. Podstatne silnejší, minimálne o triedu lepší ako výbery predtým. Napriek tomu verím, že aj do tretice na tohto rakúskeho súpera dokážeme vyzrieť a postúpiť ďalej. Ak budeme hrať svoju hru aj v odvete, päťgólový náskok pred odvetou v Bregenzi (16.11.) by nám mal stačiť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.