Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bakoš: Sezóna nám ukáže, či budú zmeny v kádri potrebné

Sportnet|Publikované 23. aug 2007 o 22:00

Košice Extraligový ročník 2007/2008 štartuje už o dva týždne. Príprava na sezónu v hokejových kluboch finišuje. Aj v HC Košice majú na zreteli

7. september a úvodné kolo najvyššej súťaže. S riaditeľom HC Jurajom Bakošom, ktorý je súčasne aj predsedom predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej, sme sa zhovárali na aktuálnu tému.

Pred týždňom na valnom zhromaždení Pro-Hokeja akcionári potvrdili zotrvanie predstavenstva v doterajšom zložení (Juraj Bakoš HC Košice, Jozef Mitocha Dukla Trenčín, Róbert Mráz - HKm Zvolen). To, že naďalej ostávate v pozícii predsedu predstavenstva spoločnosti Pro-Hokej, považujete za odzrkadlenie spokojnosti s vašou prácou?

"Našou úlohou bolo pracovať na tom, aby mala naša extraliga generálneho partnera a sponzorov, ktorí klubom pomôžu a tento zámer sa v našom predchádzajúcom funkčnom období podarilo naplniť."

Extraligové kluby dnes zinkasujú približne päť miliónov korún. Môže mať slovenská najvyššia súťaž vyššiu marketingovú hodnotu?

"Momentálne je to maximum, čo sa nám pri predaji marketingových práv na extraligu podarilo so spoločnosťou Marketing SZĽH vyjednať. A nie je to otázka kvality súťaže, ale skôr otázka, ktoré firmy chcú podporovať hokej, pre ktoré je tento šport cieľovou skupinou."

Čím predovšetkým by ste chceli pohnúť v ďalšom funkčnom období?

"Pro-Hokej je marketingová spoločnosť, ktorá vlastní všetky práva na extraligu. V súčasnosti sú akcionármi 10 extraligových tímov. Po tejto sezóne nás čaká podpisovanie nových zmlúv medzi klubmi a Pro-Hokejom, končí zmluva s Marketingom SZĽH a budeme jednať o vytvorení lepších finančných podmienok pre kluby."

Nemyslíte si, že hokej by mal byť častejšie na televíznych obrazovkách?

"Určite áno, radi by sme dosiahli taký stav, ako majú v Česku, kde je priamy prenos extraligových zápasov každý týždeň. Momentálne väčší priestor na vysielanie extraligových zápasov v STV nie je, ale aj tento stav je lepší, ako to bolo v krátkej minulosti."

Prejdime však ku Košiciam. Sezóna sa blíži, badáte to aj v záujme hokejovej verejnosti trebárs pri predaji permanentiek?

"Záujem je na podobnej úrovni ako vlani. Predali sme presne 2648 permanentiek. Ale myslím si, že do začiatku sezóny sa predajú ešte ďalšie, lebo pred úvodom súťaže sa vždy záujem o permanentky zvýši."

V extraligovom kalendári došlo k niekoľkým zmenám. V piatom kole sa 16. septembra mala v Steel Aréne predstaviť Skalica. Nakoniec sa bude hrať o deň skôr, ale na Záhorí. Prečo?

"Primátor mesta Skalica nás požiadal o zmenu. Majú tam dni Skalice a chcú do toho zaradiť aj hokejový zápas, ktorý bude naviac televízny. Ďalšie kolo, ktoré sme mali hrať v Skalici (19. 10. 2007), tak budeme doma."

Bolo to z vašej strany veľké gesto?

"Takéto situácie v Košiciach chápeme, ak zoberieme do úvahy, že deň predtým hráme v Bratislave na Slovane, Skalicu máme po ceste, nemusíme tak cestovať najdlhšiu cestu ešte raz, takže aj to nám prišlo vhod."

Každopádne je dosť zvláštne, že z úvodných šiestich kôl odohráte doma len jedno stretnutie...

"Nevadí, ale nemusí to byť tak. Môže sa stať, že prvé kolo, ktoré sme mali hrať s reprezentačnou dvadsiatkou v Púchove, sa bude hrať v Steel Aréne. V Púchove robia rozsiahlu rekonštrukciu zimného štadióna, zatiaľ nie je ukončená, koncom augusta budeme vedieť, či sa bude hrať v Košiciach."

Mal aj košický hokejový klub požiadavky na preloženie zápasov kvôli rôznym akciám v Steel Aréne?

"Svoje požiadavky sme predostreli ešte pred žrebovaním v júli a boli zohľadnené. Vopred sme avizovali, v akých termínoch by sa v Košiciach kvôli iným akciám hrať nemalo."

Dôjde ešte v kádri košického mužstva pred začiatkom extraligy k nejakej zmene?

"Do začiatku súťaže so žiadnym príchodom nerátame. Sezóna nám ukáže, či budú potrebné zmeny, na ktoré budeme reagovať."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.