Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bakoš: Liga majstrov mala priniesť aspoň 500-tisíc eur

Sportnet|Publikované 16. jún 2009 o 22:00

Zbytočne sa priaznivci košických hokejistov tešili na Ligu majstrov. Slovenský šampión mal účinkovať v hlavnej fáze súťaže, ktorá vznikla len pred rokom.

Druhý ročník sa však na jeseň nezačne, Medzinárodná hokejová federácia ho musela stopnúť kvôli ekonomickej situácii.

KOŠICE. V uplynulom extraligovom ročníku nebojovali hokejisti HC Košice len o majstrovský titul. Jeho zisk totiž zaručoval účasť v Lige majstrov. Pred mesiacom predstavitelia IIHF naznačili, že osud tejto klubovej súťaže je neistý. Začiatkom tohto týždňa rozhodli, že ďalší ročník sa odkladá o rok. Niet totiž finančných prostriedkov na súťaž, ktorá zatiaľ napísala len jedno dejstvo.

"Mrzí nás, ako to celé s Ligou majstrov dopadlo. Tešili sme sa na medzinárodnú konfrontáciu a to hovorím za klub, hráčov a isto aj fanúšikov. O miesto v Lige majstrov budeme musieť zabojovať, hrať tak, aby sme si prípadnú účasť zabezpečili. Hoci až čas ukáže, aké sú možnosti. Teraz bola podpísaná trojročná zmluva, a predsa sa hrať nebude. Bolo síce niečo povedané v súvislosti s ďalším rokom, ale je otázne, či to bude platiť," tak trochu s rezervou už berie vyhlásenia Medzinárodnej hokejovej federácie generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Liga majstrov mala do klubovej kasy priniesť aj istý obnos. Už len za účasť v nej by Košičania zinkasovali 300-tisíc eur. "Plánovali sme, že výnosy z Ligy majstrov budú minimálne v hodnote 500-tisíc eur. Iste, mali by sme aj isté náklady, no doma by sme hrali aspoň dva zápasy, takže by tu bol príjem zo vstupného. Po ekonomickej stránke je pre nás zrušenie Ligy majstrov citeľné," priznal Bakoš.

S Trebišovom skončili

Košický hokejový klub mení svoj farmársky tím. Doposiaľ ním bol prvoligový Trebišov, v nasledujúcej sezóne bude farmou oceliarov Bardejov. Generálny manažér k tomu poznamenáva: "S bardejovským klubom máme už niekoľko rokov výborné vzťahy a aj v predošlej sezóne tam pôsobilo viacero košických hokejistov. S doterajšou farmou v Trebišove sme sa rozlúčili korektne a v budúcnosti jej veľmi radi pomôžeme s košickými hráčmi. Tešíme sa na novú spoluprácu s Bardejovom a veríme, že bude prospešná pre obe strany."

T. Slovák otvorený

V kádri HC došlo po sezóne už k viacerým zmenám. Príchody nových hráčov ste zaznamenali predovšetkým v útoku. Chystáte sa vystužiť aj zadné rady? Po sezóne ste tvrdili, že rokovať budete aj s Tomášom Slovákom, ktorému sa zmluva skončila. "V tomto letnom období nepribudne do kádra už nikto, ak sa tak stane, tak až na ľad 27. júla. Čo sa týka Tomáša Slováka, je to otvorené, koncom mesiaca bude situácia okolo jeho ďalšieho pôsobenia jasnejšia," odvetil J. Bakoš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.