Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bajčiová prežila najhoršie dva týždne, Dávid viedol mediálny život

Michalovčanka Vladimíra Bajčiová (vľavo) počas karantény trpela. Vždy čakala na ďalší deň. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 4. aug 2020 o 22:00

Michalovčanky po karanténe opäť začali trénovať.

MICHALOVCE. Michalovská Iuventa sa stala prvým slovenským klubom, v ktorom sa objavil pozitívny nález na ochorenie Covid-19. Koronavírusom sa nakazila jedna z hráčok, a tak museli všetci členovia A-družstva úradujúceho šampióna v hádzanej žien putovať do karantény.

Počas nej absolvovali dvojnásobné testovanie na koronu, a keďže všetkých 23 testov v prvom aj druhom kole vyšetrení bolo negatívnych, po štrnástich dňoch sa Zemplínčanky mohli vrátiť do klasického životného kolobehu a prvý augustový utorok aj tréningového procesu.

Štyri previerky im už padli

„To, že sme opäť mohli začať trénovať, sme privítali s veľkým nadšením. A to myslím úplne vážne, pretože tých štrnásť dní bola neskutočne dlhá doba. Pevne veríme, že koronavírus nás už bude zoširoka obchádzať a nič podobné už nezažijeme,“ rozhovoril sa kormidelník Iuventy Peter Dávid.

Rodák z Malaciek si poťažkal, že dvojtýždňový výpadok výrazne naštrbil letnú prípravu jeho družstva. Okrem tréningov dievčatám odpadli aj štyri herné previerky – dve s rumunským Baia Mare a po jednej s poľskými celkami Jaroslaw a Chorzów.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.