Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Bajčičákovi ušiel bod

Sportnet|Publikované 29. jan 2007 o 00:00

Prvý triumf Kowalczykovej

OTEPÄÄ. Slovenský bežec na lyžiach Ivan Bátory obsadil v sobotňajších pretekoch Svetového pohára FIS v estónskom Otepää na 15 km klasicky 9. priečku. Preteky vyhral Nemec Axel Teichmann, druhý skončil Nór Frode Estil a tretí jeho krajan Hjelmeset.

Druhý slovenský reprezentant Martin Bajčičák skončil tesne za bodovanou tridsiatkou na 31. priečke. Líder celkového poradia SP Nemec Tobias Angerer sa umiestnil na siedmej pozícii a vedúcu pozíciu pohodlne obhájil.

V rovnakej súťaži žien na 10 km zvíťazila Poľka Justyna Kowalczyková a dočkala sa premiérového triumfu v kariére v SP. Kowalczyková, ktorá len v utorok oslávila 24. narodeniny, potvrdila skvelú formu a po žatve troch zlatých medailí zo zimnej univerziády v Turíne dominovala aj medzi svetovou elitou.

Na druhej priečke skončila líderka priebežného poradia SP Fínka Virpi Kuitunenová, ktorá si tak upevnila svoju pozíciu na čele a na tretej pozícii dobehla Ukrajinka Valentina Ševčenková. Domáca favoritka Kristina Šmigunová obsadila až 21. priečku. Slovenka Alena Procházková v Otepää neštartovala.


Víťazmi nedeľňajšieho šprintu klasickou technikou sa stali Nór Jens Arne Svartedal a Fínka Virpi Kuitunenová. Bátory (51.) s Bajčičákom (59.) v 62-člennom štartovom poli mužov neuspeli.

Súvisiace články