Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Bajčičák a Bátory sú bez kouča

Sportnet|12. máj 2006 o 00:00

POPRAD - Ivan Hudač už nepovedie dvojicu našich najlepších bežcov na lyžiach Ivana Bátoryho a Martina Bajčičáka - podpísal štvorročný kontrakt so slovinským lyžiarskym zväzom a od 1. júna bude mať prioritne na starosti Petru Majdičovú.

"Ponuka je veľkou výzvou. Aj finančná stránka bola dôležitá, nebola však prvoradá," tvrdí 35-ročný Hudač. V slovenskej reprezentácii pôsobil štyri roky. Bajčičák vlani v nemeckom Reit im Winkl ako prvý Slovák vyhral preteky Svetového pohára, Bátory bol na začiatku uplynulej sezóny vo švédskom Gällivare tretí a na zimnej olympiáde v Turíne jeho zverenci dvakrát obsadili ôsmu priečku (Bajčičák v skiatlone a spoločne s Bátorym v šprinte dvojíc). "Viem, že ma dlho budú sprevádzať pocity, či to bolo správne rozhodnutie, alebo nie, neodchádzam však v zlom a s chlapcami zostávame kamaráti. Nerád by som za sebou nechal spálené mosty," povedal.

Tandem bežcov B + B po skončení olympijskej sezóny predpokladal, že ich tréner povedie aj do premiérového ročníka Tour de Ski a na svetový šampionát v japonskom Sappore. V závere minulého týždňa sa však z jeho úst dozvedeli definitívu o ukončení sľubnej spolupráce. "Je to obrovská škoda, teraz len ťažko nájdeme človeka, ktorý nebude len trénerom, ale aj schopným organizátorom, manažérom a partnerom pre sponzorov. Nečudujem sa mu však, ak by som bol v jeho koži, rozhodol by som sa rovnako," komentoval trénerove rozhodnutie Bátory. "Celý tím sa nám rozpadá, fyzioterapeut Seman odchádza tiež do zahraničia a slabé podmienky možno prinútia odísť aj servismana Lichoňa, ktorého kvality u nás nemajú konkurenciu."

Jeho spolupútnik Bajčičák dodal: "Človek, ktorý príde na jeho miesto, bude začínať od nuly. Otázne však je, koho sa nám podarí získať za súčasných podmienok. Jestvuje prísľub vedenia zväzu, že sa situácia zlepší, momentálne však mám pocit, že stojíme na mŕtvom bode." (tasr)

Súvisiace články