Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Baghdatis vyhnal Hingisovú o polnoci na dvorec

Sportnet|27. jan 2006 o 00:00

Cyperský tenista Marcos Baghdatis zlepšil svoju bilanciu na Australian Open na 18:1 (vrátane juniorských a kvalifikačných zápasov), jedinú prehru mu uštedril vlani Federer. Zlepšil skóre s hráčmi desiatky na 5:3, všetky tri prehry má od - Federera. V ...

Víťaz a porazený. Po semifinále Australian Open odchádzal s úsmevom Marcos Baghdatis, vpravo je Argentínčan David Nalbandian. Cyperčan vyhral 3:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4. FOTO - SITA/AP

Cyperský tenista Marcos Baghdatis zlepšil svoju bilanciu na Australian Open na 18:1 (vrátane juniorských a kvalifikačných zápasov), jedinú prehru mu uštedril vlani Federer. Zlepšil skóre s hráčmi desiatky na 5:3, všetky tri prehry má od - Federera. V nedeľu ho vo finále znovu môže čakať svetová jednotka. Včera zvrátil stav na sety z 0:2 proti vysokému favoritovi Nalbandianovi, ktorý bol v Melbourne iba druhým argentínskym semifinalistom po Vilasovi. Hoci sa schyľovalo ku koncu zápasu už pred desiatou večer, vďaka úpornému úsiliu Cyperčana sa dohralo aj s dažďovou prestávkou o polnoci. Až vtedy sa dostala na dvorec vo štvrťfinále mixu Martina Hingisová po boku Bhupátiho a odchádzala z neho pred druhou ráno.

Neuveriteľné veci sa dejú v tenise. Vo finále DC nastúpia dve malé krajiny Slovensko a Chorvátsko, v grandslamovom finále je reprezentant ostrova, na ktorom majú 7 tenisových klubov. Časy sa menia.

Nalbandian, ktorý prehral prvý raz od novembra 2005, ostal šokovaný aj po zápase: ,,Stále nerozumiem tomu, ako som vypadol, prečo som nevyužil toľko šancí. Ukazuje sa, že tento hráč je prisilný, vyradil veľa veľkých súperov, nechápem, prečo je až 54. na svete."

Baghdatis ostal pri zemi: ,,Som veľmi unavený, ešteže mám dva dni voľna. Vyzeralo to zle, začal som si veriť až v 2. sete, keď som konečne prelomil podanie. Potom bol boj. S pomocou divákov, šťastia a svojho srdca som sa nedal a hral o každú loptu. S Federerom to mám 0:3, ak sa stretneme, bude to prvý raz až vo finále, načase zastaviť tú sériu. Roger vie s loptou všetko, ale teraz už som aj ja iný hráč. To semifinále mi dodalo veľa školy."

Súvisiace články