Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Bačo mladší: Tak zle nemôžu hrať presilovky ani žiaci

Tréner ŠK Hornets Košice Karol Bačo ml. (na archívnej fotografii) (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Pavelka|Publikované 21. nov 2018 o 14:14

Obhajca vodnopólového majstrovského titulu ŠK Hornets Košice zabral naplno.

KOŠICE. V sobotu večer na košickej krytej plavárni zverenci trénera Karola Bača ml. porazili KVP Nováky 11:8 a v nedeľu predpoludním v ďalšom extraligovom zápase topoľčiansku Piraňu 15:10.

Po polovici základnej časti majú sršne na svojom konte štyri výhry a jednu tesnú prehru s vicemajstrom z Bratislavy a sú na priebežnom druhom mieste, hneď za súperom z hlavného mesta.

Nováky zlomili v poslednej štvrtine

V sobotňajšom šlágri vodnopólovej extraligy, v ktorom nastúpili sršne proti Novákom bez Martina Šustera, sa od začiatku bolo na čo pozerať.

V prvom polčase to bolo vzácne vyrovnané, tón zväčša udávali Košičania, ktorí sa ocitli dva razy vo vedení, hostia sa však dotiahli a raz viedli oni.

Nakoniec z toho bola polčasová remíza 3:3.

Vrece s gólmi sa roztrhlo v druhej polovici duelu.

V tretej štvrtine videli diváci deväť presných zásahov, obhajca titulu viedol 5:3 aj 7:5, no súper hrýzol a vždy sa dokázal dotiahnuť na remízový stav.

Ten však sedem sekúnd pred koncom zmenil peknou strelou Miroslav Grutka a upravil na 8:7 pred poslednou štvrtinou.

V priebehu záverečných ôsmich minút zverenci hosťujúceho trénera Petra Nižného kondične odpadli a Košičania pridali tri góly po sebe na 11:7.

Na ich víťazstve už nič nezmenil ani posledný gól v bráne Hofericu z polovice ihriska.

Doplácali na nekoncentrovanosť

Domáci súboj vyhrali, ale znova sa prejavila ich slabina v realizácii presilových hier.

„Prvé dve štvrtiny to bolo z pohľadu presilových hier tragické. Takto zle ich nemôžu hrať ani starší žiaci či kadeti,“ ťažkal si tréner domácich Karol Bačo mladší pri hodnotení víťazstva nad Novákmi.

„Chvalabohu sme sa v tomto smere chytili aspoň v závere. Celý zápas sme viedli, ale súpera sme vracali do hry svojou nekoncentrovanosťou. Dúfam, že v ďalších zápasoch budeme hrať tak, ako sme tento končili. Aj keď sme v závere dostali zbytočný gól z polovice ihriska,“ mienil tréner.

Miroslav Grutka dal v zápase dva góly a po ňom aj on konštatoval, že s nepremieňaním šancí je to u majstra na zamyslenie.

„Prvý polčas sme boli lepším tímom, ale doplatili sme na našu chorobu, ktorou je nepremieňanie šancí. Nováky zacítili šancu a bol to potom otvorený zápas. Našťastie sme ich zlomili v závere," doplnil dvojgólový strelec a dodal : „Viaceré pekné kontry zostali nevyužité, navyše sme inkasovali zo tri góly, aké by už nemali dostávať ani dorastenci."

Podobne ako Miroslav Grutka, aj Miroslav Mikloda dal v zápase dva góly a za výhru a cenné body bol rád.

„Sme radi, že sme vyhrali. Mali sme ťažší rozbeh a hoci nám to potom začalo padať, pred nami je ešte veľa roboty. Hlavne presilové hry nám v úvode zápasu vôbec nevychádzali a tam máme stále rezervy. Aspoň že sme strelili viac gólov.“

V nedeľnom súboji proti Topoľčanom nastúpil ŠK bez Tomáša Hofericu, Martina Šustera a Miroslava Grutku a ešte pár minút pred koncom viedli Hornets iba 11:10, v závere však zabrali a vyhrali o päť gólov.

FAKTY

ŠK Hornets Košice - Nováky 11:8 (2:2, 1:1, 5:4, 3:1)

Góly Košíc: Baran 3, Vidumanský ml., Grutka a Mikloda po 2, Krivolapov a Bačo po 1

ŠK Hornets Košice - Topoľčany 15:10 (4:1, 2:3, 4:5, 5:1)

Góly Košíc: Baran 5, Bačo a Balogh po 3, Krivolapov 2, Barger a Mikloda po 1

Autor: Patrik Pavelka

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.