Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Babušiakovi sa odopla lyža, ale nespadol

SITA|Publikované 4. feb 2009 o 17:43

Jaroslav Babušiak v stredu ako prvý spomedzi Slovákov vstúpil do bojov na svetovom šampionáte v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere.

VAL D´ISERE.

Jeho vystúpenie v superobrovskom slalome sa však skončilo už po približne 40 sekundách, keď musel z pretekov na ľadovom "Bellevarde" odstúpiť. Dôvodom bola odopnutá lyža. "Jarovi sa nič nestalo, ani len nespadol. Naletel však na nejakú nerovnosť a potom mu vypla lyža," komentoval z dejiska MS 2009 šéf slovenskej výpravy Richard Magdolen.

Dvadsaťštyriročný Babušiak ako jediný zo sedemčlennej slovenskej výpravy absolvuje v dejisku šampionátu aj kĺzavé disciplíny. Po vstupe v super G by mal pokračovať 9. 2. superkombináciou, v ktorej má ambície umiestniť sa do 20. miesta. Medzitým v sobotu 7. 2. majú muži na programe aj kráľovský zjazd, v ňom však Babušiak na 99% štartovať nebude. Ďalší slovenskí repezentanti by sa v horskom mestečku v Savojských Alpách mali objaviť až v druhej časti šampionátu, keď sú na programe technické disciplíny.

"Zuzulovci ohlásili príchod kompletne s celým tímom na 8. februára. O deň neskôr prídu zvyšné baby a desiateho potom aj zostávajúci chalani. Tí všetci sa predstavia v obrovskom slalome a slalome," informoval R. Magdolen.

V úvodných dvoch disciplínach šampionátu - superobrovských slalomoch, sa museli zjazdári a zjazdárky vyrovnať s mimoriadne náročnými profilmi tratí na tvrdom, doslova ľadovom povrchu.

"Sú to majstrovstvá sveta, a preto by aj trate mali byť asi najnáročnejšie. Na druhej strane, tie trate sú naozaj čistý ľad. Keď je večer svah osvetlený, vyzerá to ako na zimnom štadióne. Čo sa týka návštevnosti, dnes bolo na super G mužov možno ešte viac ako 10 000 ľudí. Atmosféra v cieľovom priestore mi však pripadá dosť komorná. Zatiaľ čo pred dvoma rokmi v Aare sa o atmosféru starali traja moderátori, tu je to oveľa tichšie," uzavrel Magdolen.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.