Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Babušiak so Žampom v obrovskom slalome do hlavnej súťaže

SITA|Publikované 12. feb 2009 o 10:46

Slovenskí lyžiari Jaroslav Babušiak s Adamom Žampom sa predstavia v piatkovej hlavnej súťaži obrovského slalomu na 40. MS v alpských disciplínach.

VAL D´ISERE. Dvaja z troch Slovákov postúpili zo štvrtkovej kvalifikácie do hlavnej súťaže obrovského slalomu na majstrovstvách sveta v alpských lyžiarskych disciplínach vo francúzskom Val d´Isere.

V piatkovej 75-člennej hlavnej súťaži by sa mali predstaviť Jaroslav Babušiak aj Adam Žampa. Babušiak obsadil vo štvrtkovej dvojkolovej kvalifikácii 4. miesto s odstupom 1,76 s za víťazným Rusom Alexandrom Chorošilovom. Žampa skončil jedenásty s časovým mankom 2,48 za víťazom. Tretiemu Slovákovi Šimonovi Štancelovi tesne ušla hlavná súťaž, keď obsadil 27. miesto (+6,50). Do hlavnej súťaže postúpilo 25 pretekárov, päťdesiatka najlepších podľa FIS bodov mala účasť istú vopred.

Obrovský slalom mužov - kvalifikácia: 1.+2. kolo: 1. Alexandr Chorošilov (Rus.) 2:34,70 min, 2. Danko Marinelli (Chorv.) +1,07, 3. David Ryding (V. Brit.) +1,62, 4. Jaroslav Babušiak (SR) +1,76, 5. Naoki Juasa (Jap.) +1,77, 6. Tim Cafe (N. Zél.) +1,82,...11. Adam Žampa +2,48, 27. Šimon Štancel (obaja SR) +6,50