Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Babolat Slovak International 2002 bude opäť kvalitnejší

Sportnet|Publikované 18. sep 2002 o 22:00

Prešov - Už 10. októbra sa začne v hale Prešovskej Univerzity v Prešove štvordňový medzinárodný bedmintonový turnaj Babolat Slovak International

2002. Opäť je zaradený do série Rutac European Badminton Circuit 2002/2003, ktorý každoročne organizuje European Badminton Union (EBU) a zároveň je zaradený so svetového kalendára International Badminton Federation (IBF) a výsledky z neho sa započítavajú do svetových rebríčkov.

Uzávierka prihlášok bola počas uplynulého víkendu a tak sme sa opýtali riaditeľa turnaja Petra Tarcalu (na snímke), aký je výsledok. "Môžeme sa pochváliť, že celkovo sa na turnaj prihlásilo 144 hráčov z 23 krajín - Arménska, Rakúska, Ruska, Maďarska, Bieloruska, Iránu, Českej republiky, Bulharska, Litvy, Kazachstanu, Poľska, Fínska, Slovinska, Švédska, Škótska, Walesu, Anglicka, Portugalska, Islandu, Írska, Ukrajiny, Nemecka a Slovenska. V porovnaní s minulým rokom je to nárast o 30 hráčov a počet krajín nám narástol o 5. Za Slovensko nastúpi celkovo 19 hráčov."

Z prvej stovky svetového rebríčka International Badminton Federation v Prešove privítajú dohromady 44 hráčov. Jednoznančne najväčšou ozdobou turnaja budú reprezentanti Poľska Michal Logosz a Robert Mateusziak, ktorí sú vo štvorhre v aktuálnom svetovom rebríčku na 8. mieste. Za nimi určite veľmi nebude zaostávať ani hráč Walesu Richard Vaughan, momentálne v svetovom rebríčku v dvojhre mužov trinásty. Za zmienku určite stojí aj Przemyslaw Wacha (Poľsko), 15. hráč v dvojhre.

Už tradične sa pod hlavičkou IBF súbežne s turnajom uskutoční aj tréningový kurz rozhodcov pod vedením Angličana Davida Hintona a Dána Prebena Noeisa. Celkovo sa kurzu zúčastní 15 rozhodcov z celého sveta.

Prešovčania sa snažia pracovať aj na poli diplomacie. "Počas nášho turnaja sa uskutoční zasadnutie Výkonného Výboru EBU, teda deviatich najčelnejších predstaviteľov európskej bedmintonovej diplomacie na čele s jej prezidentom Torstenom Bergom z Dánska. Aj táto návšteva nás zaväzuje z pohľadu kvality organizácie ako aj celkovej prezentácie. Okrem toho sa v Prešove počas turnaja na svojom pravidelnom zasadnutí stretne aj európska Komisia rozhodcov," informoval P. Tarcala. "S celkovým záujmom o náš turnaj a počtom prihlášok zaznamenávame stúpajúcu tendenciu. Celkovým priebehom a organizáciou chceme urobiť všetko preto, aby sa nám stúpajúca tendencia záujmu o náš turnaj zvýšila opäť o rok."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.