Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Babkovič si v rodných Topoľčanoch zgustol na domácich

Sportnet|Publikované 22. jan 2009 o 00:00

Gólman michalovskej Dukly proti materskému tímu čaroval a výrazne sa postaral o hladké víťazstvo 4:0.MICHALOVCE. Dukla boj o play-off nevzdáva! V

Gólman michalovskej Dukly proti materskému tímu čaroval a výrazne sa postaral o hladké víťazstvo 4:0.

MICHALOVCE. Dukla boj o play-off nevzdáva! V utorok uspeli Michalovce v jednom z kľúčových zápasov na ľade Topoľčian, kde vyhrali nad tabuľkovým susedom 4:0. Absolútnou hviezdou zápasu bol brankár Zemplínčanov Peter Babkovič, ktorý kryl všetkých 40 striel súpera a vychytal druhé čisté konto v sezóne.

Doma sa vyhecoval

To, že sa Peter Babkovič vypol k heroickému výkonu práve v Topoľčanoch, nie je náhoda. "Som rodák z Topoľčian a považujem sa aj za odchovanca tamojšieho hokeja. Vyrástol som tam v žiackych, dorasteneckých i juniorských kategóriách. Práve ako junior som odišiel do Slovana Bratislava, potom do Senice, ale hoci sme sa s rodinou presťahovali pred pár rokmi do Zvolena, stále sa považujem za Topoľčanca," priznal gólman Dukly, ktorý si v utorok zaspomínal na staré časy. "Z mužstva Topoľčian poznám každého hráča, s viacerými domácimi hokejistami som v mladosti hrával, boli sme spolužiaci na škole alebo sme vyrastali na sídlisku. Aj preto som mal ohromnú motiváciu. Hlavne som však chcel pomôcť mužstvu, pretože chceme ísť do play-off a za tejto situácie je pre nás dobrý každý bod. Pochváliť treba aj mužstvo, ktoré perfektne bránilo a navyše využívalo ponúknuté šance," doplnil Peter Babkovič, ktorý v tomto roku vychytal už druhé čisté konto. To prvé sa mu podarilo začiatkom roka v Bardejove.

V Dolnom Kubíne si veria

Zajtra sa Dukla predstaví v Dolnom Kubíne proti mužstvu, nad ktorým dosiaľ vyhrala všetky zápasy. "Hoci sa náš zajtrajší súper na prelome rokov oslabil, stále patrí medzi špičku súťaže. Tabuľka je nabitá, potrebujeme bodovať a verím, že sa nám to podarí," avizoval brankár, ktorý by zajtra nemal chýbať medzi žrďami. "Priznám sa, že sa mi lepšie chytá vonku než doma. Neviem, čím to je, ale už som o tom aj rozprával s trénerom Kapustom, ktorý pripustil, že doma bude chytať Milan Glevaňák a ja sa sústredím na zápasy u súperov," dodal.

Súvisiace články