Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Babka sa Lacovi poďakoval, že sa konečne chytil

Sportnet|Publikované 2. okt 2006 o 22:00

Košice - Neradostný je pohľad do extraligovej tabuľky. Východniari na špici chýbajú. Poprad klesol na deviate miesto a Košice na šieste. Hokejisti

Košíc v deviatom kole stratili domáce "panenstvo", keď v Steel Aréne po troch úspešných vystúpeniach podľahli Zvolenu 0:1. Futbalový výsledok veľmi nekorešpondoval s množstvom šancí oboch tímov. Brankári boli v jednom ohni. Zvolenčan Miroslav Šimonovič pochytal všetko, Ján Laco nestačil na jedinú strelu. Pravda tá Babkova v 29. minúte naozaj stála za to. Od modrej čiary ju nasmeroval do horného kúta košickej bránky a svojmu mužstvu tak zabezpečil cenné víťazstvo. Gólmana HC J. Laca sme po poslednom zápase požiadali o rozhovor.

Jano, niekedy je aj jeden inkasovaný gól veľa...

"Keď nedáte gól, tak je to veľa. Prehráte. Babka ma prekonal v presilovke. Mal tam dosť času a priestoru, on to odtiaľ vie. Puku som sa dotkol, ale nezareagoval som včas."

Paradoxné je, že najčastejšie strieľajúci Zvolenčan sa dočkal až v Košiciach...

"Babka mi pri podávaní rúk po zápase povedal: ďakujem, konečne som sa chytil. Ja mu na to, nemáš za čo... Bohužiaľ táto jediná strela rozhodla."

Ale vy sa zase za výkon hanbiť nemusíte, pochytali ste toho dosť, tréner Ján Šterbák vás aj pochválil. Aspoň čosi pozitívne?

"To je len pre môj vnútorný pocit, aby som bol pokojný. Áno, chytalo sa mi dobre, ale brankár je tam na to, aby niečo pochytal. Stane sa, že aj jeden gól rozhodne o všetkom."

Ani vy, ani Šimonovič ste sa nenudili...

"Príležitostí bolo dosť. Aj Zvolen ich mal. No a Šimon toho vykryl dosť. Možno trochu viac šťastia nám v koncovke chýbalo."

Trúfli by ste si radiť spoluhráčom ako by mali zakončovať?

"Máme v tíme dosť hráčov, ktorí hrajú extraligu roky a Mira Šimonoviča poznajú. Vedia, kde mal predtým slabšiu stránku. Aj sme sa pred zápasom rozprávali, kde by mohol mať slabiny, no neodkryli sme ich."

Viete, že v hľadisku Steel Arény bol aj reprezentačný kormidelník Július Šupler?

"Zazrel som ho, no až po zápase. Nevedel som, že prišiel, viete po tribúnach veľmi nepozerám. A vlastne aj dobre, že som o tom nevedel. Možno by som bol nervóznejší a nedostal jeden, ale tri góly. Lebo viete ako to chodí, keď sa chcete silou mocou ukázať..."

Doma ste si chceli držať neporaziteľnosť. Neprišlo premiérové zakopnutie trochu skoro?

"Vonku nám body utekali, doteraz sme zvládali aspoň domáce zápasy. Bohužiaľ, so Zvolenom to nevyšlo. Ale my sa nemôžeme spoliehať len na svoj ľad, body musíme nosiť aj od súperov."

Inak bude pohľad vášho fanúšika do tabuľky nemilý...

"Klesli sme, máme pár dní na to, aby sme si oddýchli a začali bodovať. Doma vonku, v tabuľke sa to potom prejaví."

Príde teda plný bodový zásah v piatok doma s Trenčínom?

"Dukla patrí medzi tie lepšie mužstvá, veď je zatiaľ druhá. Ale v lige je dosť vyrovnaných celkov, takže pred nami je ďalší ťažký zápas. Hokej občas bolí, musíme sa s tým vyrovnať, ak chceme byť úspešní. Je jednoduché ako na to, dostať len o jeden gól menej ako súper."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.