Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Babka po deviatich rokoch predsa len do Norimbergu

Sportnet|Publikované 11. sep 2008 o 22:00

KOŠICE. V sezóne 1998/99 sa HC VSŽ Košice stal majstrom Slovenska aj s Danielom Babkom vo svojich radoch. Po úspešnej sezóne sa však ich cesty

rozišli. D. Babka vypovedal zmluvu, lebo klub si neplnil finančné podmienky. Na spadnutie bol prestup do Norimbergu.

Bavorsko na druhý pokus

Ešte počas MS v Nórsku sa s trénerom bavorského tímu Petrom Ihnačákom i športovým manažérom Ottom Sýkorom dohodli na prestupe. Finalizoval sa len odchod. Nakoniec k nemu nedošlo. "Padlo to na tom, že vtedy som mal platnú zmluvu s Košicami. Hoci ma klub neplatil, na zväze nemohli potvrdiť transfer kartu, ktorá prišla z Norimbergu. Vtedy totiž platilo, že neplatenie dohodnutých podmienok sa rátalo, len ako čiastkové neplnenie zmluvy. Samozrejme, Košice, ako materský klub, nepotvrdili transfer kartu a ja som nemohol ísť do Norimbergu. Nakoniec to dopadlo tak, že Slovan sa dohodlo s Košicami na prestupovej čiastke a išiel som do Bratislavy," vysvetlil minulosť Dano Babka a na margo súčasnosti sa pousmial: "Po deviatich rokoch teda predsa len idem do Norimbergu."

Aby sa turnaj neskončil v sobotu...

S akými ambíciami? "Zabojovať o Ligu majstrov. Bolo by to veľmi pekné, keby sa nám to podarilo. Nebude to ľahké, no určite už v prvom zápase budeme chcieť spraviť všetko preto, aby sme mali šancu aj v druhom našom stretnutí. Inak povedané, aby sa pre nás turnaj neskončil po sobote."

Babka nemal ešte osobnú skúsenosť s oboma súpermi a ani sa nepredstavil na štadióne v Norimbergu. Vie však, čo od nich môže čakať. "V oboch tímoch je dosť kanadských hráčov, resp. naturalizovaných Kanaďanov. Určite môžeme očakávať, že súperi budú hrať jednoduchý, priamočiary agresívyn hokej. Musíme sa sústrediť hlavne na úvod. V I. tretine sa budú snažiť vytvoriť prvých desať minút enormný tlak, aby sa im podarilo streliť nejaký gól. Budú extrémne veľa korčuľovať, dohrávať súboje, strieľať a dorážať. Tým, že v švajčiarskej i v nemeckej lige sú zvyknutí veľmi dobre brániť, tak sa pokúsia zavrieť do defenzívy a brániť výsledok. Samozrejme do konca zápasu potom budú kúskovať hru a vyvolávať šarvátky. Napokon, tak to býva i na reprezentačnej úrovni," dodal obranca HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.