Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Babka o Říhovi: Nevymáchanou hubou si spôsobuje problémy

Sportnet|Publikované 27. dec 2008 o 00:00

Posledné dve majstrovské stretnutia so Žilinou a Zvolenom hokejisti Martina vyhrali, prerušili tak päťzápasovú sériu prehier. V tabuľke poskočili na

piatu priečku. Zajtra sa po druhý raz v tejto sezóne predstavia v košickej Steel Aréne.

KOŠICE. Martinskí hokejisti v Košiciach v extralige nevyhrali už vyše desať rokov! Jediný raz v histórii zvíťazili v metropole východu v sezóne 1997/1998 3:2. Potom nasledovalo 23 košických víťazstiev a dve remízy. Martinčanov to na východe nejde. Aj naposledy inkasovali sedmičku. Obranca Daniel Babka verí, že práve 28. decembra by sa mohla čierna séria skončiť. Lebo ako sa vraví, nič netrvá večne.

Desať rokov nevyhrali

"Košice sa v poslednom čase rozbehli. Nám sa zase tak veľmi nedarilo, veľmi by nám pohlo, keby sme v tejto situácii v Steel Aréne vyhrali. Bola by to obrovská vzpruha. Ten posledný zápas v Košiciach ukázal, že ak nebudeme hrať disciplinovane a korčuľovať s domácim tímom, tak tam nemáme šancu, nemôžeme pomýšľať na dobrý výsledok," hovorí Babka, ktorý začal sezónu v drese HC Košice, no odohral len šesť extraligových stretnutí a musel sa porúčať.

So zvláštnymi pocitmi

Pre Dana, aj kvôli jeho predčasnému koncu v mužstve oceliarov, bude zajtrajší súboj špecifický. Vráti sa do prostredia, ktoré dôverne pozná. "Tá etapa mojej kariéry sa nedá len tak vymazať. Aj keď odvtedy prešli takmer tri mesiace, stále to je nedávna minulosť. Ani po zmene dresu nemôžem povedať, že by bola táto sezóna slávna, hádam zápas v Košiciach by mi mohol pomôcť. Najmä spočiatku to bude pre mňa ťažké, ale verím, že mi pomôžu spoluhráči."

Po Vianociach to bude prvé extraligové kolo. Cítia to hráči na sebe? "Aj my sme mali dva dni voľna. Sú to dni, keď si aj hráči doprajú iného jedla ako zvyčajne. Je individuálne, kto k tomu ako pristúpi, či sa pôjde aspoň prebehnúť. Dúfam, že aj Košičania neodolali dobrotám vianočného stola, že v tomo smere na tom budeme rovnako."

Má rád adrenalín

Lukáš Říha má stále priemer viac ako bod na zápas. V 38. stretnutiach dal 10 gólov a na 28 prihral. V kanadskom bodovaní je z Martinčanov najvyššie. V Košiciach však druhého decembra nebol zďaleka taký aktívny ako zvyčajne. Čakalo ho privítanie v podobe množstva tvrdších osobných kontaktov. "Môžeme predpokladať, že podobné to bude aj teraz. U košických hráčov má Lukáš resty a na to len tak nezabúda. Říha je veľmi dobrý hokejista, ale so svojou nevymáchanou hubou si spôsobuje problémy. Keby ten slovný prejav vedel ustrážiť, tak aby sa aj jemu hralo ľahšie. Ale on má asi rád adrenalín, preto potom provokuje," poznamenal Babka na adresu spoluhráča, ktorého má v zuboch nejeden hokejista.

Súvisiace články