Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Babka: Aj radikálny zásah môže byť prospešný

Sportnet|Publikované 16. okt 2007 o 22:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skS ambíciou hrať extraligové finále vstupovali do sezóny hokejisti Zvolena. Po 15. kole im patrí až 9. priečka.

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

S ambíciou hrať extraligové finále vstupovali do sezóny hokejisti Zvolena. Po 15. kole im patrí až 9. priečka. Naposledy doma podľahli Popradu 3:4 po samostatných nájazdoch a vo zvolenskom tábore je ešte napätejšia atmosféra.

KOŠICE. Hokejisti Zvolena z posledných piatich kôl vyhrali len raz v Mikuláši, aj to po samostatných nájazdoch. Proti Popradu to vyzeralo na spanilú jazdu Podtatrancov, viedli už 3:0, no domáci vyrovnali na 3:3. Nič im to však nebolo platné. Body nezískali.

Poprad vyhral zaslúžene

"Ten zápas sme prehrali, ale v druhej polovici stretnutia sme sa dokázali zdvihnúť. Poprad nám pomohol vylúčeniami, my sme využili presilovky. Vyrovnali sme, no nakoniec vyhrali hostia a zaslúžene. Neboli len šťastnejším, ale i lepším mužstvom," povedal kapitán zvolenského tímu Daniel Babka. Nuž nestáva sa často, aby hráč po zápase, v ktorom rozhodli samostatné nájazdy, konštatoval, že súper vyhral zaslúžene. "Je to tak, pritom ten zápas nás stál veľa síl. Aj kus sebavedomia. Škoda, že po takejto prehre nemáme ani bod. Bolo by to spravodlivejšie. Myslím, že už dávno pominuli časy, keď sa po prehrách po predĺžení všeličo hovorilo o špekuláciách."

Chce zmeniť bodovanie

Babka by privítal zmenu v bodovaní. Podľa neho už nie je dôvod podozrievať niekoho z tipovania. "Dnes sú rôzne možnosti odhaľovania, napr. odpočúvacie zariadenia. Nemyslím si, že by niektorí z hráčov mali tendenciu špekulovať. Všetci sú predsa pod tlakom reklamných partnerov, sponzorov a tí nebudú zhovievaví. Nik si nedovolí špekulovať, preto si myslím, že by bolo objektívnejšie udeľovať bod aj po prehre po predĺžení."

Pokuty už dostali

Vo Zvolene majú od spokojnosti veľmi ďaleko. Hráči to už pocítili na výplate. Dostali totiž pokuty. Vedenie klubu im dalo nôž na krk. A kapitán tímu sa ani nečuduje. "Nemôžeme čakať, že budú trpezliví donekonečna a že nič nepodniknú. Veď nemôžu sa pozerať len tak, ako pribúdajú prehry," hovorí 35ročný obranca, ktorý bol v Košiciach pri zisku posledného titulu. Vo Zvolene pôsobia aj ďalší niekdajší hráči Košíc (Hvila, Krayzel, Cibuľa, Fruhauf). Všetci vedia, že vo vzduchu visia radikálne opatrenia. A kapitán mužstva neprotestuje.

"Je možné, že príde zásah do mužstva. Ale mohlo by to byť aj prospešné. Každý si musí uvedomiť, že hrať vo Zvolene nie je len tak. Niekedy musí prísť aj radikálnejší zásah," vraví v tejto sezóne zatiaľ deväťbodový obranca, ktorý dal svoj prvý gól až v nedeľu proti Popradu. Ten súboj sledovalo len čosi viac ako dvetisíc divákov a to je tiež dôvod na zamyslenie. Zvolenčania už dávno nemajú tribúny plné. "Myslím si však, že to nie je len výsledkami. V minulej sezóne sme vyhrali 12 zápasov v sérii a predsa ten záujem nebol veľký. Vstupenka niečo stojí a ľudia v tomto regióne si rozmyslia, ako ten podvečer strávia. Len hokejom ľudí nepritiahnete, Musíte ponúknuť viac."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.