Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

B. Stefanovič: "Hrať je treba do samého konca"

Sportnet|Publikované 12. nov 2006 o 23:00

Prešov Po dlhšej odmlke sa medzi prešovské žrde postavil Bogdan Stefanovič. Návrat medzi ne to však nebol bohvieaký. Teda, čo sa týka konečného

rezultátu. 1.FC Tatran Prešov doma zase nevyhral. Gól síce zeleno bieli ani tentoraz nedostali, na druhej ho však ani nedali. Na bezgólovej remíze má svoj podiel aj domáci gólman. Najmä pred koncom, kedy Tatran vystupňoval svoj zúfalý tlak, včasným vybehnutím prekazil hosťujúcemu Chomistekovi možnosť skórovať.

"Aj dnes chlapci chceli, bojovali. Lenže vlastný trávnik je pre nás v poslednej dobe akoby zakliaty. Samozrejme, na mysli mám fakt, že doma nie sme schopní streliť gól," tvrdí gólman Tatrana B. Stefanovič (na snímke). "Šancí si vedia naši hráči vytvoriť. Horšie je to so samotným premieňaním. Podľa mňa je to otázka športového šťastia. Aj keď prekonáme súperovho brankára, na čiare zaňho zaskočí spoluhráč... Škoda, preškoda. Ak by sme dnes boli vyhrali, s čím sme, samozrejme, rátali, šanca dotiahnuť sa do prvej štvorky by ešte žila. Aj preto, lebo Močenok na štvrtom mieste doma dva body stratil." To iste, ale tatranci si mali hľadieť hlavne svoje... "To iste. Napokon, v prvom rade sme si svoje hľadeli. Preto vravím, že snaha nám nechýbala." Tá je ale málo platná, ak pokrivkáva futbalové umenie. Tým ale nenarážame na to vaše brankárske. Aj keď ste nastúpili po dlhšom čase a nemali v zápase veľa roboty, dvakrát ste predsa len po únikoch hosťujúcich hráčov ratovali. "Prvoligový "majstrák" som veru dlho nechytal, preto sa v prvom dobre koncentroval. Brankári takého zápasy nemajú radi. Roboty málo, potom kontra, či sporadická strela. Práve preto brankár nesmie stratiť koncentráciu ani na chvíľu. O to som usiloval, a aj preto dvakrát včas vybehol a loptu dostal pod kontrolu. Na to ale v bráne som." Teoretická šanca na prvú štvorku síce je, Tatran ju ale prakticky prepásol sám. A predovšetkým domácimi stratami. Bude teda ešte v jeseni v Michalovciach a doma s košickým béčko vôbec o čo hrať? "Určite bude. O body, ktoré ak nepostúpime, budú dôležité v jarnej časti. Hrať je treba aj svoju česť do samého konca. Či to už dopadne tak alebo onak."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.