Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

B-skupina - Francúzsko - Anglicko - hlasy

SITA|13. jún 2004 o 23:32

LISABON 13. júna (SITA) - Hlasy po nedeľňajšom stretnutí B-skupiny majstrovstiev Európy 2004 vo futbale Francúzsko - Anglicko (2:1):


Sven-Göran Eriksson (tréner Anglicka): "Sme nešťastní, v závere sme mali smolu. Takticky sme po celý zápas hrali dobre a stretnutie sme mali pod kontrolou. Hráči Francúzska nedokázali preľstiť náš obranný val a vytvoriť si vyložené príležitosti. Myslel som si, že duel už dovedieme do víťazného konca. Nečakal som, že napokon nedosiahneme ani na remízu."


David Beckham (kapitán a stredopoliar Anglicka): "Toto sme si nezaslúžili, mali sme vyhrať. Keby som premenil pokutový kop, bolo by o osude stretnutia rozhodnuté. Loptu som dobre trafil, no Fabien skvele vystihol môj úmysel. Osemdesiat minút sme boli lepším mužstvom, ale v závere sme zlyhali a to nás stálo víťazstvo."


Jacques Santini (tréner Francúzska): "Až do konečného hvizdu rozhodcu som veril vo víťazstvo. Mužstvo ma nesklamalo, zabojovalo a v závere skvele odpovedalo na nepriaznivo sa vyvíjajúci stav zápasu. Opäť sa raz ukázal víťazný duch tohto tímu."


Zinedine Zidane (kapitán a strelec obidvoch gólov Francúzska): "Zápas sa dlho nevyvíjal v náš prospech, napriek tomu sme dokázali zvíťaziť. Proti Anglicku sme sa trápili, ale dostali sme sa z toho a napokon uspeli. Pri pokutovom kope nás veľmi podržal Fabien (Barthez, pozn.), ktorý nám zlikvidovaním jedenástky umožnil udržať sa v zápase a dal tímu možnosť na vyrovnanie."

Súvisiace články